Premierliga: Mourinho uskratio Guardioli proslavu titule prvaka u gradskom derbiju

Subota, 07. travnja 2018. 15:31 Napisao/la  SC
Smalling i Pogba režirali preokret

Manchester City doživio je poraz, odgođena je odluka o prvaku!

Jose Mourinho uskratio je Pepi Guardioli proslavu titule u gradskom derbiju.

Manchester United pobijedio je 3:2 preokretom nakon 53. minute, kada je Pogba za dvije mnute postigao dva pogotka i poravna rezultat.

U prvom dijelu City je mogao voditi uvjerljivije od 2:0, ništa nije slutilo što će se dogoditi u nastavku.

Treba reći da je Guardiola igrao bez nekoliko važnih igrača (De Bruyne, Aguero, Walker, Laporte, Jesus...) koje je čuvao za uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka s Liverpoolom.

U 69. minuti Smalling je glavom pogodio mrežu i osigurao bodove, iako je završnica bila vrlo uzbudljiva.

City je mogao do izjednačenja u 89. minuti, Aguerov udarac glavom obranio je De Gea.

Sterling je nakon toga zatresao vratnicu.

Nogometaši Liverpoola osvojili su  bod na gostovanju kod Evertona.

Susret je završio bez golova iako je bilo nekoliko dobrih prilika poput Solakeove u 15. minuti i Milnerove u 30., ali obje je zaustavio vratar Pickford.

U prvom dijelu jedinu opasnu priliku domaći su imali preko Bolasiea, ali je gostujući vratar Karius dobro intervenirao.

Dvije minute prije kraja Calvert-Lewin moao je donijeti slavlje domaćima, ali je iz peterca uspio prebaciti cijeli gol.

Lovren je igrao cijeli susret.

Vlašić je bio na klupi domaćih.

Bournemouth je remizirao kod kuće s Crystal Palaceom 2:2, baš kao i Brighton s Huddersfieldom (1:1).

I WBA i Swansea podijelili su bodove

Newcastle je upisao vrlo važne bodove kod Leicestera (2:1) i tako se vjerojatno spasio od ispadanja, a gostujuće pobjede upisali su još i Tottenham te Burnley.

Utakmica 33. kola:   Manchester City - Manchester United 2:3 (Kopany 25, Gundogan 30/Pogba 53, 55, Smalling),   Everton - Liverpool 0:0, Bournemouth - Crystal Palace 2:2 (Mousset 65, King 89/ Milivojević 47, Zaha 75), Brighton - Huddersfield 1:1 (Lossl 29-ag/ Mounie 33), Leicester - Newcastle 1:2 (Vardy 84/ Shelvey 18, Perez 75), Stoke - Tottenham 1:2 (Diouf 57/ Eriksen 52, 63), Watford - Burnley 1:2 (Pereyra 61/ Vokes 70, Cork 73), WBA - Swansea 1:1 (Rodriguez 54/ Abraham 75)

Poredak: Man. City 84, Man. United 71, Liverpool 67, Tottenham 67, Chelsea 56, Arsenal 51...