Liverpool osigurao Ligu prvaka, Lovren strijelac

Nedjelja, 13. svibnja 2018. 18:05 Napisao/la  SC

Manchester City osvojio 100 bodova u sezoni

Dejan Lovren (Liverpool)

Pobjedom 4:0 protiv Brightona LIverpool se plasirao u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Dejan Lovren zabio je pogodak za 2:0 u 40. minuti, nakon što je mrežu gostiju načeo Salah u 26. minuti.

Dominic Solanke potpisao je 3:0 u 53. minuti nakon dodavanja Salaha i projektila pod prečku, a konačnih 4:0 postavio Robertson u 85. minuti.

Oba kluba iz Manchestera slavila su minimalnim rezultatom.

United je pobijedio Watford golom Rashforda u 34. minuti, a City je zahvaljujući Gabrielu Jesusu u 90. minuti osigurao pobjedu nad Southamptonom te ostvarili povijesni uspjeh sakupivši 100 bodova u jednoj sezoni

Chelsea je poražen od Newcastela 3:0 te će igrati Europsku ligu iduće sezone a Arsenal je s 0:1 slavio kod Huddersfielda u posljednjoj utakmici pod vodstvom Arsenea Wengera.

Totenham je sa čak 5:4 svladao Leicester na Wembleyu.

Da gledatelje očekuje spektakl bilo je jasno već nakon sedam minuta.

U 4. je Jamie Vardy doveo goste u vodstvo, ali je Harry Kane, koji se nadao čudesnom dostizanju Salaha, izjednačio na 1:1 tri minute kasnije.

Ipak, gosti su poveli 2:1 golom Riyada Mahreza u 16. minuti i taj rezultat stajao je i na poluvremenu.

Tko je ostao u redovima za kobasice i zakasnio na početak drugog poluvremena zbunjeno je u 53. minut gledao na semafor - 3:3!

Kelechi Iheanacho je u 47. minuti fantastičnim udarcem s 20 metara zabio za 3:1, da bi prvo Lamela dvije minute kasnije smanjio na 2:3, a Christian Fuchs u 53. autogolom izjednačio.

Nisu se gosti ni snašli, a u 60. minuti Erik Lamela zabio je svoj drugi, a Tottenhamov četvrti gol.

No, rasterećene lisice nisu se predavale pa je Jamie Vardy u 73. minuti ponovno izjednačio, ali je Harry Kane tri minute kasnije zabio za konačnih 5:4.

Utakmice 38. kola: Burnley - Bournemouth 1:2 (Wood 39/King 74, Wilson 90), Crystal Palace - WBA 2:0 (Zaha 69, Aanholt 78), Huddersfield - Arsenal 0:1 (Aubameyang 38), Liverpool - Brighton 4:0 (Salah 26, Lovren 40, Solanke 53, Robertson 85), Manchester United - Watford 1:0 (Rashford 34), Newcastle - Chelsea 3:0 (Gayle 23, Perez 59, 63), Southampton - Manchester City 0:1 (Gabriel Jesus 90), Swansea - Stoke 1:2 (King 14/ Ndiaye 31, Shaqiri 54), Tottenham - Leicester 5.4 (Kane 7, 76, Lamela 49, 60, Fuchs 53-ag/ Vardy 4, 73, Mahrez 16, Iheanacho 47), West Ham - Everton 3:1 (Lanzini 39, 82, Arnautovic 63,)

Poredak: Manchester City 100, Manchester United 81, Tottenham 77, Liverpool 75, Chelsea 70, Arsenal 63, Burnley 54....