Premierliga: Liverpool odigrao bez pogodaka, Vlašić igrao u pobjedi Evertona, slavlje Chelsea

Subota, 28. travnja 2018. 15:39 Napisao/la  SC
Mohamed Salah (Liverpool)

Dejan Lovren gledao je s klupe susret njegovog Liverpoola i Stokea koji je završio bez golova.

Nakon uvjerljive pobjede nad Romom u Ligi prvaka, Liverpool je na Anfieldu remizirao 0:0 protiv 18. momčad prvenstva, Stokea koji se grčevito bori za ostanak, no sudeći prema igri redsa, moglo bi se zaključiti kako je Kloppova momčad mislima bila na uzvratu u Rimu.

Stoke je tako produžio niz na 55 utakmica bez pobjede protiv Liverpoola na Anfiledu što je rekord Premier lige.

Odmah na otvaranju utakmice, točnije u petoj minuti, najbolji strijelac Premier lige Mohamed Salah je dobio odličnu loptu u dubinu, sam je izašao pred Butlanda i prebacio vratara gostiju, ali je njegova lopta završila pored desne vratnice.

Gosti su do prve prilike došli u 19. minuti kada je nakon Bauerovog ubačaja Diouf glavom pogodio mrežu, ali s vanjske strane. Liverpool je uzvratio u sljedećem napadu, Salah je proigrao Alexandra-Arnolda, ali je Butland odličnom intervencijom sačuvao mrežu netaknutom.

Kloppova momčad je u 41. minuti zatresla mrežu, no Ingsov gol nije priznat zbog zaleđa.

Iako je njemački stručnjak na otvaranju drugog poluvremena povicima pokušao dodatno motivirati svoju momčad, redsi nisu uspjevali probiti dobar obrambeni blok gostiju. Prvu izgledniju priliku stvorili su u 86. minuti kada je Wijnaldumov ubačaj rukom zaustavio Pieters, no sudac je pogriješio i nije dosudio kazneni udarac. Desetak sekundi kasnije Stoke je mogao šokirati domaćine, ali Shawcross nije uspio preusjmeriti loptu iza Kariusovih leđa.

Nikola Vlašić igrao je do 75. minute u gostujućoj pobjedi Evertona nad Huddersfieldom.

Pobjedu gostima donijeli su Tosun i Niasse.

Chelsea je slavio minimalnim rezultatom u gostima kod Swansea.

Jedini pogodak djelo je Fabregasa u 4. minuti.

Utakmice 36. kola: Liverpool - Stoke 0:0, Burnley - Brighton 0:0, Crystal Palace - Leicester 5:0 (Zaha 17, McArthur 38, Loftus-Cheek 81, van Aanholt 84, Benteke 90-11m), Huddersfield - Everton 0:2 (Tosun 39, Niasse 77), Newcastle - WBA 0:1 (Phillips 29), Southampton - Bournemouth 2:1 (Tadić 25, 54/ King 45+1), Swansea - Chelsea 0:1 (Fabregas 4)

Poredak: Manchester City 90, Manchester United 74, Liverpool 72 (+2), Tottenham 68, Chelsea 66 (+1), Arsenal 57, Burnley 54 (+2), Everton 48....