Premierliga: Leicester propustio meč-loptu na Old Traffordu, Manchester United odgodio odluku

Nedjelja, 01. svibnja 2016. 17:10 Napisao/la  SC

Utakmica 36. kola: Manchester United - Leicester 1:1. Prema viđenom ne bi se moglo reći da Leicester ima razloga žaliti za propuštenim šansama

Leicester je propustio prvu meč-loptu, odigravši 1:1 protiv Manchester Uniteda.

Da je pobijedio Leicester je mogao prvi put u klupskoj povijesti na Old Traffordu osvojiti titulu prvaka, ovako će momčad Claudija Ranierija morati pričekati još neko vrijeme.

Možda već počnu slaviti u ponedjeljak, kada Tottenham igra protiv Chelsea. Tottenham mora pobijediti, jer Leicester od titule dijele samo dva boda.

Prema viđenom ne bi se moglo reći da Leicester ima razloga žaliti za propuštenim šansama. Manchester United je bio bolji većim dijelom utakmice, ali to je već viđeno u utakmicama Leicester Cityja.

Premda većina ljubitelja nogometa ne voli način igre koju Leicester prezentira ove sezone, lideru ne može se zanijekati činjenica da je kompaktan i krajnje pragmatičan.

Jednostavno, Leicester koristi svaku iole bolju priliku, kakvu je iskoristio robusni Morgan, koji je glavom zatresao mrežu u 17. minuti, poravnao rezultat i smirio početni pritisak domaćina.

Martial je u 8. minuti doveo domaće u vodstvo, napadač Manchester Uniteda sam je ostao na drugoj vratnici što se rijetko događa obrani Leicestera.

Pokušavala je domaća momčad kroz veći posjed lopte doći do drugoga pogotka, bilo je prilika koje nisu bile izrađene, što je gostima olakšavalo posao.

Nekoliko puta istaknuo se vratar Schmeichel, koji je za razliku od De Gee imao dosta posla.

Drinkwater je u 86. minuti dobio drugi žuti karton za prekršaj na rubu kaznenog prostora, koji je vrlo lako morao završiti udarcem s bijele točke. Sudac Michael Oliver izvukao je prekršaj izvan zone kaznenog udarca.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini (75 Herrera), Lingard (62 Mata), Rooney, Martial, Rashford (82 Depay)

LEICESTER: Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Mahrez (88 King), Kanté, Drinkwater, Schlupp (77 Albringhton), Okazaki (67 Gray), Ulloa

Nogometaši Swansea uzeli su na domaćem terenu mjeru Liverpoolu pobijedivši sa 3:1.

U 76. minuti gosti su ostali sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Smith.

Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu.

Utakmice 36. kola: Manchester United - Leicester 1:1 (Martial 8/Morgan 17), Swansea - Liverpool 3:1 (Ayew 20, 67, Cork 33/ Benteke 65), Sunderland - Manchester City 4:2 (Long 25, Mane 28, 57, 68/Iheanacho 44, 78)