ENGLESKO PRVENSTVO

Kramarić strijelac u pobjedi Leicestera

Nedjelja, 24. svibnja 2015. 18:14 Napisao  Patrik Mršnik

Rezultati 38 kola: Hull - Man. Utd. 0:0, Stoke - Liverpool 6:1, Leicester - QPR 5:1

Odigrano je posljednje kolo ovosezonskog izdanja engleskog nogometnog prvenstva. Već uoči današnjeg dana znali su se prvak, europski predstavnici i dva od tir putnika u drugu ligu. Onaj treći je ipak Hull City hrvatskog reprezentativca Nikice Jelavića. Tigrovi su u posljednjem kolu kod kuće protiv Manchester Uniteda odigrali bez pogodaka, što im nije bilo dovoljno za bijeg iznad crte.

Visoku je pobjedu, od čak 5:1 upisao Leicester City, a posljednji je pogodak djelo Andreja Kramarića. Bivši napadač Rijeke koji će sljedećeg vikenda i službeno postati najbolji strijelac HNL-a ušao je u igru u 65. minuti, dvadesetak minuta trebalo mu je da zatrese mrežu QPR-a.

Slaba je utjeha Stevenu Gerrardu bio pogodak u porazu od čak 6:1 na gostovanju Liverpoola kod Stoke Cityja. U razdoblju od 23 minute Stoke je vodio 5:0. Uvjerljiv je bio i Arsenal protiv WBA dok je Chelsea uz dva pogotka Loica Remyja svladala Sunderland na promociji prvaka. Kiks Liverpoola iskoristio je Tottenham koji je golom Harryja Kanea na gostovanju bio bolji od Evertona i stigao do mjesta u grupnoj fazi Europske lige.

Premierliga - 38. kolo, rezultati: Hull - Manchester United 0:0, Manchester City - Southampton 2:0 (Lampard 31, Aguero 88), Chelsea - Sunderland 2:1 (Costa 37-11m, Remy 70, 88/Fletcher 26), Arsenal - WBA 4:1 (Walcott 4, 14, 37, Wilshere 17/McAuley 57), Stoke - Liverpool 6:1 (Diouf 22, 26, Walters 30, Adam 41, N'Zonzi 45, Crouch 87/Gerrard 70), Leicester - QPR 5:1 (Vardy 16, Albrighton 43, Ulloa 51, Cambiasso 52, Kramarić 86/Austin 57), Everton - Tottenham 0:1 (Kane 24), Crystal Palace - Swansea 1:0 (Chamakh 57), Aston Villa - Burnley 0:1 (Ings 6), Newcastle - West Ham 2:0 (Sissoko 54, Gutierrez 85)

Konačni poredak: Chelsea 87, Man City 79, Arsenal 75, Man Utd 70, Tottenha, 64. Liverpool 62...