Premierliga: Pobjeda Liverpoola, Newcastle pobjedom ugrozio drugo mjesto Unitedu

Nedjelja, 11. veljače 2018. 15:26 Napisao/la  SC
Mohamed Salah (Liverpool)

Liverpool je pobijedio Southampton u gostima 0:2.

Pogotke su postigli Salah i Firmino i obojica su asistirali jedan drugome.

Firmino je pogodio već u 6. minuti za 0:1.

Tri minute prije kraja prvog dijela bilo je 0:2 nakon što je Salah pogodio donji lijevi kut.

Salah je imao još dvije stopostotne prigode u 52. i 71. minuti, ali je oba puta promašio gol.

Dejan Lovren u igru je ušao u 89. minuti.

Manchester United je izgubio od Newcastlea 1:0 te je Mourinho i dalje bez pobjede na Saint James Parku.

Domaća momčad je bolje otvorila susret te je u 6. minuti opasno zaprijetila preko Shelveyja, ali njegov udarac odlično brani De Gea.

Nakon lošijeg otvaranje utakmice United je živnuo te odlučnije krenuo u napad.

Najbolje prilike u prvom poluvremenu imali su Lingard u 32. minuti te Martial u 37., no njihove pokušaje zaustavio je slovački vratar Dubravka.

Posljednju priliku u prvih 45. minuta imao je Lukaku, ali je njegov dobar pokušaj blokiran te se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

U 65. minuti Newcastle je došao do vodstva. Shelvey je izveo slobodan udarac, a nakon dva dodavanja sam je na 10 metara ostao Ritchie i pogodio donji desni kut.

Mourinho je potom iz igre izvadio Pogbu i Lingarda, umjesto kojih su ušli Carrick i Mata.

Crveni vragovi su nakon primljenog gola bacili sve karte u napad, no nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije prilike.

Najveću šansu imao je Carrick u 94. minuti, ali sjajnom obranom gol Newcastlea sačuvao je Dubravka.

Svrakama je ovo prva pobjeda na domaćem terenu još od listopada prošle godine, a s tri boda su pobjegli iz zone ispadanja.

Huddersfield je uvjerljivo pobijedio Bounemouth.

Završilo je 4:1, a gol gostiju načeo je Pritchard u 7. minuti na asistenciju Mouniea.

Gostima izjednačenje donosi Stanislas šest minuta kasnije kada sam izbija pred vratara, puca, alopta se od stative odbija u mrežu.

Asistent Mounie u 27. minuti nakon slobodnog udarca glavom pogađa mrežu za 2:1.

U 66. minuti Mooy asistira Mounieu za njegov drugi pogodak.

U petoj minuti sudačke nadoknade susreta Gosling grubo starta i sudac Oliver pokazuje na bijelu točku.

Siguran izvođač za Huddersfield je Rajiv van La Parra.

Utakmice 27. kola: Huddersfield - Bournemouth 4:1 (Pritchard 7, Mounie 27, 66, van La Parra 90+5/ Stanislas 13), Newcastle - Manchester United 1:0 (Ritchie 65), Southampton - Liverpool 0:2 (Firmino 6, Salah 42)

Poredak: Manchester City 72, Manchester United 56, Liverpool 54, Tottenham 52, Chelsea 50 (-1), Arsenal 45....