ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea poražen, Man. United bolji od Liverpoola

Subota, 12. rujna 2015. 15:45 Napisao/la  SC

Susreti 5. kola: Everton - Chelsea 3:1, Crystal Palace - Man City 0:1, Man Utd - Liverpool 3:1

Nogometaši Evertona ostvarili su uvjerljivu domaću pobjedu nad  Chelseom. Junak susreta bio je Steven Naismith koji je tri puta tresao gostujuću mrežu. Hladan tuš za Mourinha i njegov Chelsea stigao je već u 17. minuti kada je Naismith doveo domaće u vodstvo. Galloway je bio taj koji je sve pripremio za Naismitha. Naismith se u strijelce upisuje ponovno pet minuta kasnije kada sa 20-tak metara matira Begovića. Naismith se počastio sjajnim poklonom za svoj 29 rođendak koji je u ponedjeljak. Zanimljivo, ovo je treća sezona zaredom u kojoj Naismith zabija Chelseu. Gosti se u igru vraćaju u 36. minuti zahvaljujući projektilu Nemanje Matića koji je sa 35 metara pogodio mrežu Howarda.

U nastavku Chelsea je pokušavao sve ne bi li uspio izjednačiti i okrenuti rezultat no Evereton nije popuštao. U 68. minuti Galloway je gurnuo u priliku Lukakua, ali njegov udarac je Begović blokirao nogom. U posljednjih 15 minuta susreta gosti su pojačali pritisak na Evertonov šesnaesterac, no sve je bilo uzalud. Naismith je sjajan nastup zaokružio trećim pogotkom u 82. minuti.

Chelseu je ovo treći poraz ove sezone, ima jedan remi i jednu pobjedu što je najgori start u ligi od 1988. godine.

EVERTON: Howard, Coleman (77' Funes), Jagielka, Stones, Galloway, Barry, McCarthy, Bešić (8' Naismith), Barkley, Kone (71' Lennon), Lukaku

CHELSEA: Begović, Ivanović, Zouma, Terry, Azpilicueta, Matić, Mikel (55' Kenedy), Fabregas (74' Willian), Hazard, Pedro (69' Falcao), Costa

Manchester United lako se obračunao sa Liverpoolom pred svojim gledateljima. Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu u dresu gostiju.

Utakmice 5. kola: Everton - Chelsea 3:1 (Naismith 17',22', 82'/ Matić 36'), Arsenal - Stoke City 2:0 (Walcott 31', Giroud 85'), Crystal Palace - Manchester City 0:1 (Iheanacho 90'), Norwich City - Bournemouth 3:0 (Jerome 35', Hoolahan 52', Jarvis 67'/ Cook 81'), Watford - Swansea City 1:0 (Ighalo 60'), West Bromwich Albion - Southampton 0:0, Manchester United - Liverpool 3:1 (Blind 49', Herrera 70' - 11m, Martial 86'/ Benteke 84')