Premierliga: Man. City lako do pobjede, Man. United zaostao još dva boda za gradskim rivalom

Subota, 23. prosinca 2017. 15:30 Napisao/la  SC
Sergio Aguero (Manchester City)

Manchester United zaostao je još dva boda više za gradskim rivalom nakon što je Leicester uspio osvojiti bod pogotkom u 94. minuti.

Manchester City ionako je neuhvatljiv, Joseu Mourinhu preostaje sačuvati utješno drugo mjesto iza Pepa Guardiole.

City je kod kuće imao lagan zadatak protiv Bournemoutha.

Domaći su poveli golom Aguera u 27. minuti.

U 53. minuti Sterling zabija za 2:0. Svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Aguero u 80. minuti za 3:0, a na konačnih 4:0 povisio je Danilo.

City je tako postao prva engleska momčad nakon Liverpoola (1982.), koja je zabila više od 100 golova u kalendarskoj godini.

West Ham je kod kuće izgubio 3:2 od Newcastlea.

Domaće je u vodstvo doveo Arnautović nakon greške obrane gostiju.

Za 1:1 zabio je Saivet iz lijepo izvedenog slobodnog udarca.

Potpuni preokret gostima donio je Diame pogotkom u 52. minuti.

West Ham je imao sjajnu priliku za izjednačenje u 56. minuti, no Elliot je obranio kazneni udarac Ayewu.

Kazna je stigla pet minuta kasnije kada je za 3:1 zabio Atsu.

U 68. minuti Ayew se iskupio za promašeni jedanaesterac te je zabio iz odbijanca za 3:2.

Southampton je kod kuće remizirao 1:1 s Huddersfieldom.

Domaćin je poveo pogotkom Austina iz kornera u 24 min.uti, a za 1:1 zabio je Depoitre u 64. minuti nakon ubačaja s lijeve strane.

Stoke je poveo protiv West Broma 2:0 u prvom poluvremenu preko Allena i Choupo-Motinga.

Nadu gostima donio je Rondon u 51. minuti, a na samom kraju utakmice Sobhi je zabio za konačnih 3:1.

Crystal Palace je odigrao 1:1 na gostovanju protiv Swanseaja.

Gosti su poveli iz jedanaesterca u 59. minuti, a siguran izvođač bio je Milivojević.

U 78. minuti za konačnih 1:1 zabija Jordan Ayew.

Brighton je s minimalnih 1:0 svladao kod kuće Watford.

Za domaće je jedini pogodak zabio Gross u 65. minuti.

Nogometaši Evertona i Chelsea zavrsili su dvoboj bez golova.

Jedina i najbolja prilika gostiju bila je u 47. minuti kada je Alonso pokupio odbijenu loptu i pucao, ali vratar Pickford je sjajno obranio.

Za domaću momčad je Jagielka na samom kraju susreta imao priliku za pobjedu, no njegov udarac glavom bio je neprecizan.

Ovo je bila 5000. utakmica Chelsea u povijesti, a Courtois je ovom utakmicom stigao do 50. utakmice bez primljenog pogotka u dresu Chelseaja od 134 odigranih.

Nikola Vlašić nije bio niti na klupi domaće momčadi.

Utakmice 19. kola:    Leicester - Manchester United 2:2 (Vardy 27, Maguire 90+4/Mata 40, 60),    Everton - Chelsea 0:0, Brighton - Watford 1:0 (Gross 64), Manchester City - Bournemouth 4:0 (Aguero 27, 79, Sterling 53, Danilo 85), Stoke - WBA 3:1 (Allen 19, Choupo-Moting 45+2, Sobhi 90+5/ Rondon 51), Southampton - Huddersfield 1:1 (Austin 24/ Depoitre 64), Swansea - Crystal Palace 1:1 (J. Ayew 77/ Milivojević 59), West Ham - Newcastle 2:3 (Arnautović 6, A. Ayew 69/ Saivet 10, Diame 53, Atsu 61)

Poredak: Man. City 55, Man. United 42, Chelsea 39, Liverpool 35, Tottenham i Arsenal 34...