Premierliga: Manchester City pobijedio Leicester, remi Evertona i Arsenala

Subota, 21. prosinca 2019. 16:01 Napisao/la  SC
Mahrez (desno) strijelac prvog gola za Manchester City

Carlo Ancelotti danas je gledao svoj novu momčad Everton koja je na domaćem terenu odigrao bez golova sa Arsenalom kojega također očekuje promjena na trenerskoj klupi dolaskom Mikela Artete.

Umjesto kiše golova koja se predviđala uoči utakmice, gledatelji na Goodison Parku nisu imali prigode vidjeti gotovo ništa, pa ni jednu poštenu šansu sa svake strane.

Everton nije uputio nijedan udarac prema Arsenalovim vratima, dok su ih gosti iz Londona imali dva, ali ne toliko opasna. Everton je u nastavku imao posjed, ali ništa smisleno nije s njim učinio.

Arsenal se može pohvaliti činjenicom da je prvi put još od početka listopada sačuvao mrežu netaknutom.

No dati gol Arsenalovim igračima bila je nemoguća misija.

Tek u 44. minuti Gabriel Martinelli prvi put šutirao je prema suparničkom golu.

Sve do 55. minute čekalo se na prvi udarac u okvir, ali Aubameyangov pokušaj zaustavio je Pickford.

Manchester City pobijedio je Leicester City 3:1.

Iako su gosti poveli golom Jamieja Vardyja u 22. minuti, prvak Engleske uspio je preokrenuti već do poluvremena.

Riyad Mahrez postigao je gol za izjednačenje u 30. minuti, a miran odlazak na odmor Pepu Guardioli osigurao je Ilkay Gündogan dvije minute prije kraja poluvremena preciznim udarcem s bijele točke.

Za potvrdu pobjede pogodio je u 69. minuti Gabriel Jesus na asistenciju Kevina de Bruynea.

Ovom pobjedom City je stigao na bod zaostatka za drugim Leicesterom. Liverpool je i dalje prvi s 11 bodova viška ispred Guardiolinog sastava, ali i s utakmicom manje.

Utakmica 18. kola: Everton - Arsenal 0:0, Aston Villa - Southampton 1:3 (Grealish 75/ Ings 21, 51, Stephens 31), Bournemouth - Burnley 0:1 (Rodriguez 81), Brighton - Sheffield Utd 0:1 (McBurnie 23), Newcastle - Crystal Palace 1:0 (Almiron 83), Norwich - Wolves 1:2 (Cantwell 17/ Saiss 60, Jimenez 81), Manchester City - Leiester 3:1 (Mahrez 30, Gundogan 43-11m, Gabriel Jesus 69/ Vardy 22)

Poredak: Loverpool 49 (-1), Leicester 39, Manchester City 38, Chelsea 29 (-1), Shefiield Utd 28...