Premierliga: Ederson obranio jedanaesterac u 93. minuti i spriječio prvi poraz Manchester Cityja

Nedjelja, 31. prosinca 2017. 15:11 Napisao/la  SC
Pep Guardiola (Manchester City)

Manchester City godinu je završio remijem u gostima kod Crystal Palacea.

Tako je Crystal Palace prekinuo niz od 18 prvenstvenih pobjeda Cityja, a u 93. minuti imao je i priliku za pobjedu sa bijele točke. Sterling je srušio Zahu, ali je loš udarac Luke Milivojevića obranio Ederson.

Nakon početnog šoka zbog ozljede Gabriela Jesusa, koji je u suzama napustio teren u 23. minuti, City je očekivano dominirao. Sergio Agüero je u 29. minuti pogodio vratnicu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Aguero je ponovno bio u prilici, no loptu šalje malo pored desne stative.

Leroy Sane je zaprijetio u 63. minuti, no vratar domaćih odlično brani.

U 78. minuti Townsend imao jako dobru šansu za vodstvo Palacea, ali je pucao preko gola.

Završilo je 0:0, Crystal Palace prvi put ove sezone nije primio gol kod kuće, a City je nakon remija s Evertonom 1:1 još 21. kolovoza, ispustio još dva boda.

Zadnji put je City bez pogotka odigrao 8. ožujka u remiju sa Stokeom.

Arsenal se nije proslavio na gostovanju kod WBA, neodlučeni rezultat protiv predzadnje momčadi Arseneu Wengeru nije baš uljepšao doček Nove godine.

Utakmice 21. kola: C. Palace - Man. City 0:0, WBA - Arsenal 1:1 (Rodriguez 89-11m/McClean 83-ag)

Poredak: Man. City 59, Chelsea 45, Man. United 44, Liverpool 41, Arsenal 38...