Premierliga: City uspješniji od Uniteda u gradskom derbiju, dva pogotka Sergia Aguera

Nedjelja, 22. rujna 2013. 18:56 Napisao/la  L.K.

Utakmice 5. kola: Manchester City – Manchester United 4:1, Arsenal – Stoke City 3:1, Crystal Palace – Swansea City 0:2, Cardiff City – Tottenham 0:1

Premierliga, 5. kolo

MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED 4:1

Stadion Etihad. Sudac: H. Webb.

Strijelci: 1:0 Aguero 16',  2:0 Yaya Toure 45+1' 3:0 Aguero 47', 4:0 Nasri 50', 4:1 Rooney 86'

Žuti kartoni: Nastasić (Manchester City) Rooney, Valencia (Manchester United)

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasić, Kolarov, Nasri, Fernandinho, Toure, Navas (71’ Milner), Aguero ( 85Javi Garcia), Negredo (75’ Džeko).

MANCHESTER UNITED: De Gea; Smalling, Ferdinand, Vidic, Evra; Valencia, Carrick, Fellaini, Young (51’ Cleverley); Rooney, Welbeck. Subs: Amos, Büttner, Evans, , Nani, Kagawa, Hernandez.

Manchester City u gradskom derbiju uvjerljivo je pobijedio Manchester United sa visokih 4:1. Prema prikazanoj igri City je zaslužio i uvjerljiviju pobjedu. Građani su dominirali tijekom cijelog susreta. City je poveo u 16. minuti. Nasri je dugo držao loptu na lijevoj strani, onda kratko izbacio Kolarova koji ubacuje loptu na šest metara gdje se nalazi Aguero i pored Evre posprema loptu u mrežu Uniteda. City je tako pogotkom okrunio početni pritisak. Građani su bili bolji tijekom cijelog prvog dijela u kojem su u samoj završnici postigli još jedan pogodak. Nakon kornera najviši u skoku bio je Negredo i zahvatio loptu glavom koja dolazi do Tourea koj se odlično snalazi i sa dva metra koljenom gura loptu u mrežu Uniteda.

U nastavku susreta u samo tri minute City je postigao još dva pogotka. Prvo je Aguero postigao svoj drugi pogodak nakon ubačaja Negreda, a tri minute kasnije u strijelce se upisao i Samir Nasri. United je svoju prvu priliku imao tek u 55. Minuti kada je Rooney sa jedanaest metara pucao preko gola. Četiri minute prije kraja United je postigao počasni pogodak. Rooney je odlično izveo slobodan udaraca i pogodio lijevi gornji kut vratara Harta.

Rezultati 5. kola: Manchester City – Manchester United 4:1 (Aguero 16',47', Yaya Toure 45+1, Nasri 50' / Rooney86' ), Arsenal – Stoke City 3:1 (Ramsey 5' , Mertesacker 36', Sagna 72' / Cameron 26'), Crystal Palace – Swansea City 0:2 (Michu 2, Dyer), Cardiff City – Tottenham 0:1 (Paulinho 90')