Premierliga: Man. City pobijedio Leicester u borbi za drugo mjesto, Kovačić igrao u pobjedi

Subota, 22. veljače 2020. 15:40 Napisao/la  SC
Gabriel Jesus

Manchester City pobijedio je u derbiju Leicester, u utakmici koja je izvjesno odlučivala o dopravku momčad Pepa Guardiole pokazala se najboljom momčadi Premierlige nakon Liverpoola.

Pobjeda je mogla biti uvjerljivija, Aguero u 62. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Nogometaši Chelsea u 27. kolu Premierlige na svom su Stamford Bridgeu pobijedili Tottenham 2:1 i na taj način momčadi koju vodi Jose Mourinho pobjegli za četiri boda u borbi za Ligu prvaka.

Pogotke za domaću momčad postigli su Olivier Giroud u 15. i Marcos Alonso u 48. minuti, dok je jedini pogodak u domaćoj mreži završio zahvaljujući autogolu Antonia Rudrigera u 89. minuti.

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih devedeset minuta u ovoj važnoj pobjedi Chelseaja u londonskom derbiju.

Rezultati 27. kola: Chelsea – Tottenham 2:1 (Giroud 15, Alonso 48/Rudiger 89-ag), Burnley – Bournemouth 3:0 (Vydra 53, Rodrigez 61, McNeil 87), Crystal Palace – Newcastle 1:0 (van Aanholt 44), Sheffield – Brighton 1:1 (Stevens 26/Maupay 30), Southampton – Aston Villa 2:0 (Long 8, Armstrong 90), Leicester - Manchester City 0:1 (Gabriel Jesus 80)