Chelsea preokretom do pobjede

Subota, 02. prosinca 2017. 15:18 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Brighton - Liverpool 1:5

Roberto Firmino (Liverpool)

Liverpool je dobru formu u Premier ligi potvrdio slavljem 1:5 na gostovanju kod Brightona.

Domaćine su slomili u dvije minute kada je prvo nakon kornera u 30. zabio Can, a samo dvije minute kasnije brzu kontru završio je Firmino.

Brazilac je pobjedu drugim golom potvrdio u 49. minuti.

Murray je samo dvije minute kasnije zabio počasni gol za Brighton, da bi u samoj završnici redsi zabili još dva gola.

Coutinho je u 87. golom zabio iz slobodnog udarca ispod život zida, da bi konačan rezultat u 89. autogolom postavio Dunk.

Lovren je igrao 90 minuta.

Sam Allardyce na klupi Evertona debitirao je domaćom pobjedom 2:0 protiv Huddersfielda.

Zabili su Sigurdsson u 47. i Calvert-Lewin u 74. Vlašić je ostao na klupi

Tottenham je i četvrto kolo bez pobjede, na gostovanju kod Watforda remizirali su 1:1.

Kabalese je u 13. zabio za domaćine, Son Heung-Min za goste.

Spursi su od 52. igrali s igračem manje nakon isključenja Sancheza

Chelsea je pobijedio Newcastle 3:1.

Newcastle je poveo u 12. minuti kada je Gayle naletio na loptu u kaznenom prostoru i pogodio donji lijevi kut mreže domaćih.

Chelsea je trebalo devet minuta da izjednači, strijelac je bio Hazard.

U 33. minuti već je 2:1, nakon što je Morata bio najviši u skoku nakon centaršuta i pospremio glavom loptu u mrežu.

U 73. minuti Ritchie je skrvio kazneni udarac uklizavanjem u noge Siguran realizator bio je Eden Hazard za vodstvo Chelsea 3:1.

CHELSEA: Courtois, Azpilicueta, Christensen (81 Cahill), Rudiger, Moses, Drinkwater, Fabregas (79 Bakayoko), Kante, Alonso, Hazard (79 Willian), Morata

NEWCASTLE: Darlow, Manquillo, Lejeune, Clark, Mbemba, Diame (75 Shelvey), Merino (85 Yedlin), Ritchie. Perez (62 Hayden), Murphy, Gayle

Utakmica 15. kola: Chelsea - Newcastle 3:1 (Hazard 21, 74-11m, Morata 33/ Gayle 12), Brighton - Liverpool 1:5 (Murray 51-11m/ Can 30, Firmino 32, 48, Coutinho 87, Dunk 89-ag), Everton - Huddersfield 2:0 (Sigurdsson 47, Calvert-Levin 73), Leicester - Burnley 1:0 (Gray 6), Stoke - Swansea 2:1 (Shaqiri 36, Diouf 40/ Bony 3), Watford - Tottenham 1:1 (Kabasele 13/ Heung-Min Son 25), WBA - Crystal Palace 0:0