Premierliga: Chelsea poražen s devetoricom, Liverpool ostao bez pobjede u 94. minuti

Subota, 12. kolovoza 2017. 18:13 Napisao/la  SC

Utakmice 1. kola: Chelsea - Burnley 2:3, Everton - Stoke 1:0, Watford - Liverpool 3:3, Brighton - Man. City 0:2

Manchester City uspio je u završnici slomiti otpor Brightona nakon što je momčad Pepa Guardiole propustila realizirati dvije velike prilike (Aguero, Gabriel Jesus) tijekom stalnog pritiska.

Burnley je ostvario pobjedu na Samford Bridgeu, domaći poraz aktualnog prvaka najveće je iznenađenje 1. kola.

Chlesea je utakmicu završio s devetoricom igrača, Cahill je isključen u 14. minuti zbog brutalnog starta, Fabregas je u 81. dobio drugi žuti karton.

Ni igrač manje nije opravdanje za za tri primljena pogotka u prvom dijelu utakmice, Chelsea je igrao neprepoznatljivo slabo, a Morata je sjedio na klupi.

Morata je ušao u u igru u 59. minuti i deset minuta kasnije postigao prvi pogodak u dresu Chelsea.

Utakmica je nakon toga dobila sasvim drugačiji smisao, Chelsea je s igračem manje djelovao puno opasnije.

Ni kada je Fabregas isključen prvak nije stao, David Luiz podtigao je pogodan na Moratinu asistenciju kada je domaćin imao dva igrača manje.

Više od toga nije išlo unatoč velikom pritisku u zadnjim trenucima utakmice.

Dejan Lovren igrao je u remiju Liverpoola na otvaranju sezone, Watford je uspio osvojiti bod pogotkom Britosa u 93. minuti.

Liverpool nije izgledao dobro u obrani tijekom cijele utakmice, Watford je triput kazniuo neodlučnost gostujućih braniča.

Jurgen Kloop mora dosta toga mijenjati da bi Liverpool postao kompaktna momčad.

Debitant Salah istaknuo se dvama presudnim potezima, prvo je iznudio kazneni udarav, a onda postigao pogodak na asistenciju Firminija.

Utakmice 1. kola: Brighton - Man. City 0:2 (Aguero, Dunk 75-ag), Chelsea - Burnley 2:3 (Morata 69, Luiz 88/Vokes 24, 43, Ward 39), C. Palace - Huddersfield 0:3 (Ward 23-ag, Mounie 26, 78), Everton - Stoke 1:0 (Rooney 45+1), Southapmton - Swansea 0:0, WBA - Bournemouth 1:0 (Hegazy 31), Watford - Liverpool 3:3 (Okaka 8, Doucoure 32, Britos 90+3/Mane 29, Firminio 55-11m, Salah 57)