Premierliga: Chelsea pobijedio Manchester City u atomskom nogometu na Etihadu

Ponedjeljak, 03. veljače 2014. 23:06 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Manchester City – Chelsea 0:1. Strijelac: Ivanović (32). Gledatelji su vidjeli klasičnu demonstraciju nogometne filozofije Josea Mourinha

Atomski nogomet igrao se na Etihad Stadiumu! U takvom nogometu Manchester City doživio je prvi domaći poraz, a Chelsea istaknuo kandidaturu za naslov prvaka! Gledatelji su vidjeli klasičnu demonstraciju nogometne filozofije Josea Mourinha! Krajnje pojednostavljeno, Mourinho se najbolje osjeća kada njegova momčad stoji u čvrstom bloku i onda se munjevito transformira.

U prvom dijelu Manchester City pokušavao je steći prednost kroz posjed lopte, česte izmjene u pripremni napada i brza otvaranja na bokovima (Kolarov, Navas). Prvih pola sata prvog dijela Manchester City je dobro izgledao, uglavnom zahvaljujući Yaya Toureu i dvojici bočnih igrača. A onda je počela Mourinhova igra!

U 30. minuti čak četvorica igrača Chelsea dotrčala su pred dvojicu braniča domaćina, na kraju je Hart sjajno obranio Ramiresov udarac. Dvije minute kasnije Ivanović je „probio“ Harta udarcem s 18 metara na kraju jedne u nizu gostujućih akcija koju je inicirao neuhvatljivi Hazard.

U 44. minuti Hazard je prošao pokraj Zabalete kao da je korner-zastavica, ubacio slijeva prizemno na drugu stranu, natrčao je Eto'o i pogodio vratnicu. Nema većeg sportskog razočaranja nego kada jedna momčad na odmor mora otići zadovoljna što gubi samo 0:1.

U drugom dijelu igrači Chelsea (Matić, Cahill) dvaput su zatresli vratnicu. Manchester City je pred kraj očekivano pritisnuo, priredio nekoliko poluprilika, dvaput opasno zaprijetio udarcima (Silva, Jovetić) izvana. Izvanredni Chech zajedno s obranom djelovali su vrlo suvereno čak i u situacijama koje su naizgled djelovale izgubljenima.

Dvije najbolje prilike za domaćina propustio je David Silva (18, 75). Nije pogodio, ali objektivno gledano Manchester City nema za čime žaliti.

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasić, Kolarov, Demichelis, Navas, Toure, Silva, Negredo (57 Jovetić), Džeko.

.

CHELSEA: Cech, Ivanović, Terry, Cahill, Azpilicueta, David Luiz, Matić, Ramires, Hazard (90+3 Ba), Willian (90+2 Mikel), Eto'o (83 Oscar)

Utakmica 24. kola: Manchester City – Chelsea 0:1 (Ivanović 32)