Premierliga: Liverpool nadmoćno pobijedio Manchester United, poraz Leicestera

Nedjelja, 19. siječnja 2020. 17:06 Napisao/la  SC
Mohamed Salah (Liverpool)

Liverpool je pobijedio Manchester United 2:0.

Redsi, u čijim redovima nije bilo ozlijeđenog Lovrena, slavili su golovima Van Dijka u 15. i Salaha u 93. minuti u najvećem engleskom derbiju.

Liverpool je vezao 19. prvenstvenu pobjedu na Anfieldu, gdje u Premiershipu nije izgubio 52 utakmice (42 pobjede i 10 remija), a produljio je i nevjerojatan niz nepobjedivosti u ligi na 39 susreta.

Gosti su startali visokim presingom, ali je to potrajalo samo prvih desetak minuta.

Već u 15. minuti tribine su eksplodirale od sreće, a semafor je pokazao 1:0.

Alexander-Arnold sjajno je ubacio iz kornera s desne strane, lopta je pala na rub peterca, gdje je najviše skočio Van Dijk i glavom preko Maguirea i još dva igrača Uniteda zakucao loptu u gornji desni kut za veliko vodstvo.

2:0 stiglo je u trećoj minuti sudačke nadoknade utakmice.

Alisson je uhvatio loptu i odmah preciznim ispucavanjem lansirao Salaha u zicer, a Egipćanin je izdržao duel, zabio kroz noge De Gei s lijeve strane i bacio najvećeg rivala na koljena.

Trećeplasirani Leicester doživio je poraz u gostima kod Burnleya.

Završilo je 2:1 za domaće koji su preokrenuli nakon vodstva Leicestera.

Barnes je doveo goste u vodstvo u 33. minuti, Wood je pogodio izjednačenje, a Westwood pobjedu Burnleya.

Utakmice 23. kola: Burnley - Leicester 2:1 (Wood 56, Westwood 79/ Barnes 33), LIverpool - Manchester United 2:0 (van Dijk 14, Salah 90+3)

Poredak: Liverpool 64 (22), Manchester City 48, Leicester 45, Chelsea 39, Manchester United 34, Wolves 34...