Premierliga: Mourinho pobijedio Guardiolu, Arteta i dalje na jednoj pobjedi s Arsenalom

Nedjelja, 02. veljače 2020. 17:26 Napisao/la  SC
Pep Guardiola (Manchester City) i Jose Mourinho (Tottenham)

Dvoboj Josea Mourinha i Pepa Guardiole završio je pobjedom Mourinha.

Dva katastrofalna dodavanja Davinsona Sancheza na 30 metara od Tottenhamova gola otvorila su akciju za City. Nakon drugog dodavanja loptu su uzeli igrači Cityja i proigrali Aguera koji je pogodio stativu.

Utakmica je mirovala do 36. minute kada je krenula potpuna ludnica s VAR-om.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Tottenhama, Aguero je pao na travnjak i tražio kazneni udarac!

Sudac je odmahnuo rukom i pojasnio kako je branič Tottenhama koji ga je srušio prvo igrao po lopti.

Bio je to drugi put da je City tražio penal, a Mike Dean odmahnuo je rukom.

Čak dvije minute nakon prekršaja oglasio se VAR koji je Mikeu Deanu dojavio da je ovo bio kazneni udarac za City koji je zapucao Gundogan, ali mu je Lloris obranio.

Nakon što je Lloris odbio udarac, nastala je gužva u kaznenom prostoru jer je Lloris nakon obrane ponovno krenuo za loptom i srušio Sterlinga koji je išao na odbijenu loptu.

VAR je pregledavao i ovu situaciju, ali ništa nije suđeno i na poluvrijeme se otišlo s 0:0.

U 60. minuti Zinchenko biva isključen zbog drugog žutog kartona, a Tottenhamu je trebalo samo tri minute da iskoristi brojčanu nadmoć i zabije vodeći pogodak.

Debitant u dresu Tottenhama Bergwijn pogađa za 1:0.

Drugi gol djelo je Son Heung-Mina u 71. minuti.

U dvoboju 25. kola Burnley i Arsenal su igrali 0:0, pa je Arsenal sve dalje od vrha ljestvice.

Otkad je Arteta preuzeo Arsenal od Unai Emeryja, londonska momčad je dobila samo jednu od sedam prvenstvenih utakmica i kriza se itekako osjeti.

Utakmice 25. kola: Burnley - Arsenal 0:0, Tottenham - Manchester City 2:0 (Bergwijn 63, Son Heung-Min 71)

Poredak: Liverpool 73, Manchester City 51, Leicester 49, Chelsea 41, Tottenham 37...