Premierliga: Solskjaer startao pobjedom, porazi Manchester Citya i Chelsea

Subota, 22. prosinca 2018. 15:28 Napisao/la  SC
Ole Gunnar Solskjaer proslavio prvu pobjedu

Ole Gunnar Solskjaer krenuo je uvjerljivom pobjedom na klupi Manchester Uniteda.

United je slavio sa čak 1:5 u gostima kod Cardiffa.

Momčad Pepa Guardiole ugostila je 14. momčad prvenstva Crystal Palace i izgubila s teških 1:3.

ve je krenulo prema planu za City i u 27. minuti Ilkay Gundogan pogodio je za vodstvo domaće momčadi, ali ono što je uslijedilo prava je senzacija.

U samo dvije minute gosti iz Londona okrenuli su rezultat i na odmor otišli s vodstvom.

Prvo je u 33. minuti Jeffrey Schlupp postigao izjednačujući zgoditak na asistenciju Jamesa McArthura, a onda je Etihad utišao Andros Townsend zabivši možda i najljepši pogodak u 2018. godini.

Majstor projektila u 35. minuti iskoristio je loše čišćenje u obrani Bernarda Silve i silovito potegnuo volej s preko 30 metara.

Katalonski strateg uvidio je ozbiljnost problema i u nastavku utakmice odmah izvadio stopera Otamendija, a na travnjak poslao još jednog napadača, Sergija Aguera. No City se ni sa četiri ofenzivca nije uspio vratiti u utakmicu.

U 51. minuti City je potpuno dokrajčio kapetan gostiju, Srbin Luka Milivojević.

Napadao je City svim silama i tražio povratak, ali ga nije pronašao.

Ipak, Kevin De Bruyne uspio je zabiti gol, ali tek za smanjenje zaostatka na 2:3.

Belgijski je reprezentativac u 85. minuti ubacio centaršut s desne strane koji je završio u mreži gostiju.

Kovačić igrao do 61. minute u domaćem porazu Chelsea od Leicestera.

Pobjedu gostima donio je Vardy u 51. minuti.

Arsenal je uvjerljivo pobjedio Burnles na Emiratesu, završilo je 3:1

Prvo ime susreta bio je Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio prva dva gola topnika.

Svoju momčad doveo je u vodstvo u 14. minuti nakon vrhunske asistencije Seada Kolašinca koji mu je majstorski petom uputio povratnu loptu na peterac.

Gabonac je drugi gol postigao u 48. minuti briljatno pogodivši iskosa u suprotan kut.

Malu nervozu u redovima domaćina stvorilo je smanjenje Burnleyja u 63. minuti kada je Barnes iskoristio gužvu u šesnaestercu, no u prvoj minuti sudačke nadoknade utakmice tri boda je osigurao Iwobi pogodivši nakon kontre.

Utakmice 18. kola: Arsenal - Burnley 3:1 (Aubameyang 14, 48, Iwobi 90+1/ Barnes 63), Bournemouth - Brighton 2:0 (Brooks 21, 77), Chelsea - Leicester 0:1 (Vardy 51), Huddersfield - Southampton 1:3 (Billing 58/ Redmond 15, Ings 42-11m, Obafemi 71), Manchester City - Crystal Palace 2:3 (Gundogan 27, De Bruyne 85/ Schlupp 33, Townsend 35, Milivojević 51-11m), Newcastle - Fulham 0:0, West Ham - Watford 0:2 (Deeney 30-11m, Deulofeu 87), Cardiff - Manchester United 1:5 (Camarasa 38-11m/ Rashford 3, Herrera 29, Martial 41, Lingard 57-11m, 90)

Poredak: Liverpool 48, Man. City 44, Tottenham 39 (17), Chelsea i Arsenal 37, Man. United 29...