ENGLESKO PRVENSTVO

A. Villa iznenadio Liverpool, D. Costa triput

Subota, 13. rujna 2014. 15:21 Napisao/la  SC

Utakmice 4. kola: Arsenal - Manchester City 2:2, Chelsea - Swansea 4:2, Liverpool - Aston Villa 0:1

Nogometaši Arsenala i Manchester Cityja (2:2) podijeili su bodove u utakmici 4. kola engleske Premierlige. Iako je Arsenal od 74. minute imao vodstvo, topnici su na kraju dobro prošli budući da su Kolarov i Džeko u samoj završnici pogodili vratnicu, a pogodak Nasrija je poništen zbog zaleđa! Topnici desetu prvenstvenu utakmicu za redom nisu poraženi na Emiratesu, a Manchester City nastavio je sjajan niz i već četiri godine nije  izgubilo dvije utakmice zaredom u prvenstvu.

Arsenal je bio konkretniji na otvaranju, a najizgledniju priliku imao je Welbeck koji je pobjego obrani Manchestera, prebacio vratara Harta, ali ispriječila se vratnica.

City je svoj trenutak dočekao u 28. minuti. Navas je prošao po desnoj strani, ubacio prizemnu loptu i Aguero je bio najbrži - 0:1. Aguero je tako stigao do devetog gola u posljednjih 11 utakmica na gostovanjima u Premierligi. Manchester je pak postigao gol u 19 od posljednjih 21 utakmice.

Domaćin je izjednačio u 63. minuti. Welbeck je odlično gurnuo loptu za Wilsherea u kaznenom prostoru, nogometaš Arsenala bio je neumoljiv. Jedanaest minuta kasnije kasnije City nije dobro očistio jednu loptu u kazneni prostor, koja je na kraju došla do Sancheza. Napadač Arsenala odličnim je volejem zatresao mrežu - 2:1.

Ipak, topnici nisu izdržali. Nakon kornera u 83. minuti Demichelis je ostao sam u kaznenom prostoru i udarcem glavom pospremio loptu u mrežu.

Diego Costa postigao je hat-trick u pobjedi Chelsea, napadač momčadi Josea Mourinha nemilice trese engleske mreže od kada je stigao iz madridskog Atletica.

Aston Villa iznenadio je Liverpool i odnio bodove s Anfielda. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool.

ARSENAL:  Szczesny, Monreal, Koscielny, Mertesacker, Debuchy (od 81' Chambers), Ramsey, Wilshere, Flamini, Sánchez, Özil, Welbeck (od 88' Oxlade-Chamberlain).

MANCHESTER CITY:  Hart, Clichy, Kompany, Zabaleta, Demichelis, Navas, Silva, Fernandinho (od 77' Kolarov), Lampard (od 45' Nasri), Milner, Agüero (od 67' Džeko)

Utakmice 4. kola: Arsenal - Manchester City 2:2 (Wilshere 63', Sanchez 74'/Aguero 28', Demichelis 83'), Chelsa - Swansea 4:2 (Diego Costa 45, 56, 67, Remy 81/Terry 11-ag, Shelvey 86), C. Palace - Burnley 0:0, Southampton - Newcastle 4:0 (Pelle 6, 19, Cork 54, Schneiderlin 90), Stoke - Leicester 0:1 (Ulloa 64), Sunderland - Tottenham 2:2 (Johnson 4, Kane 82-ag/Chadli 2, Eriksen 48), West Brom - Everton 0:2 (Lukaku 2, Mirallas 66), Liverpool - Aston Villa 0:1 (Agbonlahor 9)