Premierliga: Ivan Perišić sudjelovao u preokretu, Joško Gvardiol standardan

Subota, 16. rujna 2023. 15:19 Napisao/la  SC
Ivan Perišić

Ivan Perišić igrao je od 80. minute u dramatičnom preokretu Tottenhama.

Hrvatski reprezentativac ubacio je iz kuta prije nego što je Richarlison izjednačio u 98. minuti, u 100. minuti Kuluševski je donio Tottenhamu pobjedu.

Sličan preokret uspio je igračima Aston Ville.

Joško Gvardiol igrao je do 95. minute u pobjedi Manchester Cityja, Mateo Kovačić nije bio u rosteru zbog ozljede.

Manchester United opet je šokirao navijače na Old Traffordu, Brighton je osvojio bodove na kultnom stadionu.

Liverpool je preuzeo vrh Premierlige, a nakon što je momčad Juergena Kloppa u prvoj utakmici 5. kola na gostovanju pobijedila Wolvese.

Domaćini su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Hwang Hee-Chana, Redsi su izjednačili u 55. minuiti preko Gakpa na asistenciju Mohameda Salaha, a onda dvama pogocima u završnici dvoboja osigurali četvrtu pobjedu ove sezone ostavši na taj način u skupini onih momčadi koje još uvijek nisu osjetile gorčinu poraza.

Utakmice 5. kola: Aston Villa - C. Palace 3:1 (Duran 88, Luiz 90+4-11m, Bailey 90+11/Edouard 48), Fulham - Luton 1:0 (Vinicius 65), Manchester United - Brighton 1:3 (Mejbri 73/Welbeck 20, Gross 53, Joao Pedro 71) Tottenham - Sheffield United 2:1 (Richarlison 90+8, Kuluševski 90+10/Hamer 74), West Ham - Manhester City 1:3 (Ward-Prowse 36/Doku 46, B. Silva 76, Haaland 86), Wolves - Liverpool 1:3 (Hee-Chan 7/Gakpo 55, Robertson 85, Eliott 90+1), Newcastle - Brentford 1:0 (Wilson 64)