Premierliga: Manchester City preuzeo vodstvo, Arsenal izgubio u derbiju

Srijeda, 15. veljače 2023. 22:33 Napisao/la  SC

De Bruyne i Haaland, najbolji asistent i strijelac Premierlige

Manchester City vratio se na vrh ljestvice nakon pobjede protiv Arsenala, koji mora odigrati još jednu utakmicu, ali je momčad Mikela Artete izgubila psihološku prednost.

Iskoristila je momčad Pepa Guardiola krizno razdoblje Arsenala, odnijela je bodove s Emiratesa i još više pojačala pritisak nakon što je dostignula osam bodova zaostatka.

U prvom dijelu Arsenal je održao rezultatsku ravnotežu iako je nekoliko puta opasno visio.

De Bruyne je atraktivno prebacio Ramsdalea nakon Tomiyasine pogreške, izjednačio je Arsenal iz kaznenog udarca.

U drugom dijelu Manchester City pokazao je zašto je aktualni prvak!

Nekoliko puta ušli su gosti u završnicu na tipičan način, dvije su akcije savršeno doveli do kraja.

Grealish je u 72. minuti postigao pogodak, kada je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, brzom izmjenom lopte gostiju ispala je cijela zadnja linija.

U 82. minuti momčad Manchester Cityja prevela je tipičnu okomitu akciju koju su u pogodak pretvorila dvojica najboljih igrača, De Bruyne je ušao u kazneni prostor zdesna, odigrao Haalandu koji je pogodio suprotni kut.

Haaland je postigao 26. pogodak, a De Bruyne ostvario 12 asistenciju.

ARSENAL: Ramsdale, Zinchenko, Gabriel, Saliba, Tomiyasu (82 White), Xhaka (83 Viera), Jorginho, Ødegaard, Martinelli (76 Trossard), Nketiah, Saka

MANCHESTER CITY: Ederson, Walker, Dias, Ake, Rodri, Silva, Mahrez (61 Akanji), De Bruyne (87 Phillips), Gündoğan, Grealish (77 Foden), Haaland

Utakmica 12. kola: Arsenal - Manchester City 1:3 (Saka 42-11m/De Bruyne 24, Grealish 72, Haaland 82)