Manchester City pobijedio gradskog rivala i stigao nadomak titule prvaka

Ponedjeljak, 30. travnja 2012. 22:26 Napisao/la  SC

Utakmica 36. kola Premierlige: Manchester City - Manchester United 1:0

Sudac: Andre Marriner

Strijelac: 1:0 Kompany (45+1)

Manchester City: Hart, Clichy, Lescott, Zabaleta, Kompany, Barry, Nasri (90+3 Milner),  Touré, Silva (83 Richards), Agüero, Tévez (68 De Jong)

Manchester United: De Gea, Jones,  Evra, Smalling, Ferdinand, Scholes (78 Valencia), Nani (83 Young), Park Ji-Sung (57 Welbeck), Giggs, Carrick, Rooney

U derbiju 36. kola Manchester City dokazao je tko je gazda u gradu! Momčad Roberta Mancinija pobijedila (1:0) je gradskog rivala Manchester United i dva kola prije kraja prvenstva ima veliku priliku postati novi gazda u engleskom nogometu. Dva gradska kluba sada imaju isti broj bodova (83), Manchester City je bolji u međusobnim susretima, ima i bolju-gol-razliku.

Jedini pogodak postignut je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, nakona Silvina ubačaja iz kuta Kompany je nadvisio obranu gostiju i udarcem glavom loptu poslao u mrežu pokraj ukopanog vratara De Gee - 1:0. Utakmica je opravdala epitet derbija prvenstva prema kvaliteti nogometa i uzbuđenjima pred obojicom vratara. Na kraju su odlučile nijanse, kao što je običaj kada igraju vrhunske momčadi.

U 76. minuti dogodio se neobičan incident, uz rub igrališta verbalno su se sukobili menadžeri Mancini i Ferguson. Povod je bio prekršaj De Jonga na Welbecku, a uzrok velika nervoza zbog važnosti susreta. Obojica menadžera inače biraju riječi kada javno govore jedan o drugome, što su pokazali nakon utakmice kada su jedna drugome pružili ruke.

Utakmicu je gledao Diego Maradona, koji je došao bodriti zeta Aguera.