Kranjčar strijelac u pobjedi Tottenhama, Everton porazio Chelsea

Subota, 11. veljače 2012. 20:28 Napisao/la  I. Vranić

Tottenham - Newcastle 5:0, Everton - Chelsea 2:0

Na White Hart Lineu trebao se igrati derbi između dvije momčadi koje žele izravan plasman u Ligu prvaka, a već u 34. minuti Niko Kranjčar doveo je Tottenham u vodstvo od čak 4:0 u utakmici protiv Newcastlea. U drugom poluvremenu Tottenham je postigao samo jedan pogodak u utakmici nakon koje Newcastle može biti zadovoljan porazom od 0:5! Harry Redknapp pobjedonosno se vratio na White Hart Line na kraju tjedna tijekom kojega je prvo pridobio sudsku porotu, koja ga je oslobodila optužbi za utaju poreza, a onda i englesku sportsku javnost, koja ga vidi kao najbolje rješenje za izbornika reprezentacije.Za Tottenham su igrali Luka Modrić i Niko Kranjčar.

Nogometaši Chelsea maksimalno se trude učiniti neizvjesnu borbu za 4. poziciju na ljestvici, porazom od Evertona omogućili su Arsenalu da pobjedom protiv Sunderlanda uhvati priključak s momčadi koje imaju ambicija iduće sezone izravno nastupiti u Ligi prvaka. Nikica Jelavić nije igrao za Everton, Thierry Henry donio je Arsenalu pobjedu pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Rezultati 25. kola Premierlige: Tottenham – Newcastle 5:0 (Assou-Ekott 4, Saha 6, 20, Kranjčar 34, Adebayor 64), Man Utd - Liverpool 2:1 (Rooney 47, 50/Suarez 80), Blackburn - QPR 3:2 (Yakubu 14, N'Zonzi 23, Onuoha ag-50/Mackie 71, 90+2), Bolton – Wigan 1:2 (Davies 67/Caldwell 43, McArthur 77), Everton – Chelsea 2:0 (Pienaar 5, Stracqualaursi 71), Fulham – Stoke 2:1 (Pogrebnjak 16, Sorensen ag-28/Swancross 78), Sunderland – Arsenal 1:2 (McClean 70/Ramsey 75, Henry 90+1), Swansea – Norwich 2:3 (Graham 23, 87-11m/Holt 47, 63, Pilkington 51)

Poredak: Man. Utd. 58, Man. City 57, Tottenham 53, Arsenal i Chelsea 43, Newcastle 42, Liverpool 39…