JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 50

Cityju derbi protiv Chelsea, Tevez se vratio asistencijom za pobjedu

Srijeda, 21. ožujka 2012. 23:07 Napisao/la

Manchester City je prekinuo stopostotni niz trenera Chelseaja Roberta Di Mattea

Roberto di Matteo, Talijan na klupi Chelsea, više nije "mister 100%". Niz pobjeda prekinuo mu je sunarodnjak, Roberto Mancini, čiji je Manchester City u derbiju 29. kola Premiershipa svladao "bluese" sa 2:1. Iako su gosti poveli pola sata prije kraja pogotkom Cahilla, Aguero (jedanesterac) i Nasri vratili su "građane" na bod zaostatka u odnosu na vodeći Manchester United. U momčad "građana" vratio se Tevez, koji je lucidno asistirao za pobjednički pogodak.

Tottenham je još jednom kiksao na svom White Hart Laneu, iako se konačnih 1:1 protiv Stoke Cityja može tretirati i uspjehom, ako se pogleda kronologija susreta. Gosti su, naime, poveli petnaest minuta prije kraja, a tek je u sudačkoj nadoknadi Nizozemac Van der Vaart spasio barem bod "Spursima". Nakon dugo vremena Niko Kranjčar je počeo utakmicu u prvoj postavi, ali je zamijenjen na poluvremenu. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu.

Šokantan poraz doživio je i i Liverpool kod QPR-a. Vodili su "Redsi" 2:0 osamnaest minuta prije kraja, ali su pali, primivši tri pogotka u nešto više od desetak minuta.

PREMIERLIGA, 29. kolo: Manchester City - Chelsea 2:1 (0:1 Cahill 60', 1:1 Aguero 78' (11m), 2:1 Nasri 86'), Tottenham - Stoke City 1:1 (0:1 Jerome 75', 1:1 Van der Vaart 90'+2), Everton - Arsenal 0:1 (0:1 Vermaelen 8'), Queens Park Rangers - Liverpool 3:2 (0:1 Coates 64', 0:2 Kuyt 72', 1:2 Derry 77', 2:2 Cisse 86', 3:2 Buzsaky 90'+1)