ENGLESKA PREMIERLIGA

Jelavić dvostruki strijelac, Petrić zabio prvaku

Subota, 29. rujna 2012. 15:39 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola Premierlige: Arsenal - Chelsea 1:2 (Gervinho 42/Torres 20, Mata 53).

PREMIER LIGA

ARSENAL - CHELSEA 1:2

Stadion Emirates. Gledatelja: 60.000

Sudac: Martin Atkinson (Bradford)

Strijelci: 0:1 Torres (20), 1:1 Gervinho (42), 1:2 Mata (53)

Žuti kartoni: Vermaelen, Ramsey (Arsenal), Oscar, Ramires (Chelsea)

ARSENAL: Mannone, Jenkinson, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Diaby (17 Oxlade-Chamberlain), Arteta, Ramsey (67 Walcott), Cazorla, Podolski (67 Giroud), Gervinho

CHELSEA: Cech, Ivanović, Luiz (73 Cahill), Terry, Cole, Ramires, Mikel, Mata (85 Bertrand), Oscar (73 Moses), Hazard, Torres

Nogometaši Chelseaja odnijeli su pobjedu u prvom ovogodišnjem londonskom derbiju engleske Premierlige. U prvome dvoboju 6. kola pobijedili su Arsenal, ostvarivši prvu pobjedu na stadionu Emirates nakon studenog 2009. godine. Chelsea će tako i nakon nedjeljnih dvoboja zadržati prvu poziciju u prvenstvu.Za nastavak niza nepobjedivosti Penzionera pobrinuli su se Torres (20) i Mata (53), dok je jedini gol za Topnike, koji su upisali prvi poraz sezone, postigao Gervinho tri minute prije odlaska na odmor.

Inače, u ostalim utakmicama Everton je svladao Southampton, a Jelavić je u šest minuta zabio dva pogotka! Gosti su tako ostali na samo jednoj pobjedi na gostovanjima kod Evertona otkada se igra Premierliga. I Mladen Petrić se upisao u listu strijelaca, u 10. minuti realizirao je penal za 1:0 protiv Manchester Cityja. Ipak, prvak se probudio i preko Aguera i Džeke došli do tri boda.  Liverpool je pak do vrha napunio mrežu Norwicha i napokon upisao prvu pobjedu u prvenstvu ove sezone. U posljednjem dvoboju subote Tottenham je šokirao Manchester United, odnijevši prvu pobjedu na Old Traffordu nakon 23 godine!

Rezultati 6. kola: Everton  - Southampton 3:1 (Osman 25', Jelavić 32', 38'/Ramirez 6'),  Fulham - Manchester C. 1:2 (Petrić 10'/Aguero 43', Džeko 87'), Norwich - Liverpool 2:5 (Morison 61', Holt 87'/ Suarez 2', 38', 57',  Sahin 47', Gerrard 68'), Reading - Newcastle 2:2 (Kebe 58', Hunt 62'/Ba 59', 83'),  Stoke C. - Swansea C. 2:0 (Crouch 12', 36'), Sunderland - Wigan 1:0 (Fletcher 51'), Manchester United - Tottenham 2:3 (Nani 51', Kagawa 54'/Vertonghen 2', Bale 32', Dempsey 52')