Premierliga: Barry u nadoknadi spasio Manchester City, Jelavić igrao 90 minuta u pobjedi Evertona

Subota, 22. prosinca 2012. 18:03 Napisao/la  SC

Utakmice 18. kola: Wigan - Arsenal 0:1, Manchester City - Reading 1:0, Newcastle - Queens Park Rangers 1:0,Tottenham - Stoke City 0:0, West Ham - Everton 1:2, Liverpool - Fulham 4:0

U subotnjim dvobojima 18. kola engleskog prvenstva viđeno je samo 10 golova. Posljednji je postignut na stadionu Etihad na kojem je aktualni prvak Manchester City minimalno svladao Reading. Građanima je vrijedna tri boda i nastavak lova za gradskim suparnikom Unitedom osigurao engleski reprezentativac Gareth Barry, koji je mrežu gostiju zatresao u sudačkoj nadoknadi.

Minimalnu pobjedu upisao je i Arsenal na gostovanju kod Wigana. Jedini gol za Topnike postigao je Arteta koji je pola sata prije kraja realizirao najstrožu kaznu. Uspješan je bio i Everton, koji je u gostima nadvisio West Ham. Golove za Everton postigli su Anichebe i Pienaar. U redovima gostiju koji su posljednjih pola sata grali s igračem više (isključenje Colea) svih 90 minuta odigrao je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić. U posljednjem dvoboju dana Liverpool se na Anfieldu lako obračunao s Fulhamom (4:0) u redovima kojeg nije nastupio Mladen Petrić.

Utakmice 18. kola: Wigan - Arsenal 0:1 (Arteta 60-11m), Manchester City - Reading 1:0 (Barry 90), Newcastle - Queens Park Rangers 1:0 (Ameobi 81), Southampton - Sunderland 0:1 (Fletcher 42), Tottenham - Stoke City 0:0, West Bromwich - Norwich City 2:1 (Gera 43, Lukaku 82/Snodgrass 23), West Ham - Everton 1:2 (Cole 14/Anichebe 64, Pienaar 73), Liverpool - Fulham 4:0 (Škrtel 8, Gerrard 36, Downing 52, Suarez 90)