FA Kup: Liverpool prošao Mansfield, Arsenal odigrao neodlučeno kod Swansea

Nedjelja, 06. siječnja 2013. 16:38 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Swansea - Arsenal 2:2 (Michu 58, Graham 87/Podolski 81, Gibbs 83), Mansfield - Liverpool 1:2 (Green 79/Sturridge 7, Suarez 59)

FA KUP - 3. kolo

SWANSEA - ARSENAL 2:2

Stadion Liberty. Gledatelja: 30.000

Sudac: Howard Webb

Strijelci: 1:0 Michu (58), 1:1 Podolski (81), 1:2 Gibbs (83), 2:2 Graham (87)

Žuti kartoni: Bartley (Swansea), Gibbs, Ramsey (Arsenal)

SWANSEA: Vorm, Tiendalli, Flores, Bartley, Davies, Dyer, Britton (71 Agustien), De Guzmán (56 Michu), Sung-Yueng, Routledge (56 Fernandez), Graham

ARSENAL: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Arteta, Wilshere, Ramsey (73 Podolski), Walcott, Giroud, Cazorla

Momčad Arsenala morat će ponoviti svoj ispit u okviru 3. kola FA Kupa nakon što je kod Swansea odigrala 2:2. Poveli su domaćini preko Michua (58), da bi Topnike na korak do prolaska u sljedeću fazu doveli Podolski i Gibbs golovima u razmaku od samo tri minute. Ipak, tri minute prije kraja Graham je zatresao mrežu za neodlučeni ishod.

U drugom nedjeljnom dvoboju  Liverpool je slavio na gostovanju kod niželigaša Mansfielda (1:2). Redsima su plasman u treće kolo osigurali Sturridge i Suarez, da bi Green 11 minuta prije kraja samo ublažio poraz domaćina.

Rezuultati 3. kola: Swansea - Arsenal 2:2 (Michu 58, Graham 87/Podolski 81, Gibbs 83), Mansfield - Liverpool 1:2 (Green 79/Sturridge 7, Suarez 59)