Lique 1: Ibrahimović u sudačkoj nadoknadi dokrajčio Marseille na debiju Davida Beckhama

Nedjelja, 24. veljače 2013. 23:28 Napisao/la  SC

Stadion "Park prinčeva" Gledatelja: 44.984

Strijelci: 1:0 N'Koulou (11'-ag), 2:0 Ibrahimović (90'+1)

Žuti kartoni: Morel, N'Koulou (Marseille)

PSG: Sirigu, Jallet, Alex Costa, Armand, Maxwell, Verratti (76' Chantome), Matuidi, Lucas (84' Menez), Pastore (76' Beckham), Lavezzi, Ibrahimović

MARSEILLE: Mandanda, Morel, Mendes , N'Koulou, Fanni, Barton, Romao,Ajew, Valbuena, Khadir (76' Sougou), Gignac.

Nogometaši PSG-a novom su pobjedom vratili tri boda prednosti pred Lyonom i sačuvali vrh Ligue 1. Ovaj derbi neće biti upamćen po dobrom nogometu, jer je Marseille bio puno slabiji protivnik, ali pamtit će se po debitantnskih 14 minuta za momčad iz francuske prijestolnice Davida Beckhama, koji je u igru ušao u 76. minuti umjesto Javiera Pastorea.

Tek u 91. minuti Zlatan Ibrahimović uspio prevariti svoga čuvara Lucasa Mendesa i matirati Stevea Mandandu za 2:0. Parižani su poveli u 11. minuti autogolom N'Kouloua. Nesretni je branič Marseillea ispred Lucasa matirao vlastitog vratara za vodstvo domaćina nakon jedne naizgled posve bezopasne akcije.