FRANCUSKA LIGUE 1

Ibrahimović osigurao PSG-u bod u Marseilleu

Nedjelja, 07. listopada 2012. 23:10 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola Ligue 1: Marseille - PSG 2:2 (Gignac 17, 32/Ibrahimović 23, 25)

Zlatan Ibrahimović postigao je dva pogotka u derbiju 8. kola Ligue 1, zahvaljujući Ibrahimoviću PSG je ostao neporažen (2:2) na gostovanju kod lidera prvenstva Marseillea. Domaćini su poveli pogotkom također dvostrukog strijelaca Gignaca u 17. minuti, ali je Ibrahimović dvama pogocima u 23. i 25. minuti preokrenuo rezultat. Gignac je izjednačio već u 32. minuti nakon čega su se obje momčadi ispuhale što se tiče pogodaka.

Nakon 8. kola Ibrahimović vodi na  ljestvici strijelaca sa 7 pogodaka.

MARSEILLE: Mandanda, Abdallah (65 Abdullah), Morel, N'Koulou, Fanni, Valbuena, Kaboré, Amalfitano (74 J. Ayew), Cheyrou, A. Ayew, Gignac (80 Remy)

PSG: Sirigu, Thiago Silva, Maxwell, Alex, Jallet, Matuidi, Chantome, Verratti (58 Armand), Pastore (45 Gameiro), Ibrahimović, Menez (74 Van der Wiel)

Rezultati 8. kola Ligue 1: Saint Etienne – Nancy 4:0, Montpellier – Evian 2:3, Sochaux – Rennes 0:1, Lille – Ajaccio 2:0, Bastia – Troyes 3:2, Reims – Nice 3:1, Toulouse – Valenciannes 2:2, Brest – Bordeaux 1:1, Lorient – Lyon 1:1,

Marseille 2-2 Paris S.G.