Ligue 1: Sochaux u završnici pobijedio PSG, Lyon na tri boda zaostatka za Parižanima

Nedjelja, 17. veljače 2013. 23:36 Napisao/la  SC

Utakmica 25. kola: Sochaux - PSG 3:2 (Roudet 36', G. Sio 54', Bakambu 84'/ Costa 29', Roussillon 76')

25. kolo Francuske Ligue 1.

SOCHAUX - PSG 3:2

Stadion "Auguste Bonal". Gledatelja: 19.390. Sudac: Lionel Jaffredo

Strijelci: 0:1 Alex Costa (29'), 1:1 Roudet (36'), 2:1 G. Sio (54'), 2:2 Roussillon (76'), 3:2 Bakambu (84').

Žuti kartoni: Privat (Sochaux), Verratti, Ibrahimović (PSG)

SOCHAUX: Pouplin, Kante', Courchia, Roussillon, Poujol, Roudet, Nogueira, Lopy, Boudebouz (85' Traore'), Sio (74' Privat), Butin (70' Bakambu)

PSG: Sirigu, Maxwell, Alex Costa, Sakho, Van der Wiel (62' Jallet), Matuidi, Pastore, Chantome (62' Gameiro), Verratti (87' Coman), Lavezzi, Ibrahimović.

Utakmica u Sochauxu bila je vrlo sadržajna i zanimljiva. PSG je neočekivano poražen 3:2, premda je Alex udarcem glavom nakon kornera u 29. minuti donio gostima prednost. Sochaux je izjednačio samo sedam minuta poslije, nakon što je Boudebouz proigrao Roudeta, koji pogađa za 1:1.

Roudet se u asistenta pretvorio u 54. minuti, kada je Sio svladao neuvjerljivog Sirigua za zasluženo vodstvo Sochauxa, no u 76. minuti Parižani uz pomoć domaćeg igrača Roussilona stižu do izjednačenja - 2:2.

Konačan rezultat postavio je Bakambu, nakon akcije Alžirca Boudebouza i Privata u 83. minuti, za veliko veselje Sochauxa, koje je naposljetku moglo biti uvjerljivije. Corchia je u završnici pogodio vratnicu.