Ligue 1: PSG i Monaco odigrali bez pobjednika, Ibrahimović - Falcao 1:1

Nedjelja, 22. rujna 2013. 22:59 Napisao/la  L.K.

Strijelci: 1:0 Ibrahimović (5), 1:1 Falcao (20)

Žuti kartoni: Marquinhos (PSG), Fabinho, Obbadi (Monaco)

PSG: Sirigu, Silva (14' Camara), Marquinhos, Maxwell, Van der Wiel, Motta, Matuidi, Verratti (77' Menez), Cavani, Ibrahimović, Lavezzi (60' Lucas).

MONACO: Subašić, Fabinho (78' Raggi), Kurzawa, Carvalho, Abidal, Moutinho, Ocampos, Carrasco, Obbadi (86' Pi), Kondogbia (60' Rodriguez), Falcao.

Sudar bogataša i dva vodeća kluba francuske Ligue 1, PSG i Monaca, na Parku Prinčeva završio je neodlučenim rezultatom 1:1.

PSG poveo je vrlo rano već u otvaranju susreta. Igrala se 5. minuta kada je Thiago Silva dugom loptom pronašao na lijevom boku Maxwella a ovaj ubacio u peterac gdje Ibrahimović ispred Subašića ubacujeloptu u mrežu. Poslije primljenog pogotka Monaco je preuzeo konce igre i poravnao u 20. minuti. Ubačaj Carrasca Falcao je glavom u padu skrenuo u mrežu i spotigao svoj peti ovosezonski pogodak. Do kraja poluvremena Ibrahimović je imao dvije lijepe prilike da dovede PSG u vodstvo. Prvo je nakon ubačaja Lavezzija pucao glavom sa 7-8 metara preko gola a u drugoj situaciji umjesto da puca lijevom nogom u izglednoj situaciji napravio je lažnjak i pokušao desnom nogom proigrati Lavezzija. Monaco je imao isto jednu lijepu prigodu ali je snažan udarac Carrasca sa desetak metara otišao preko gola.

U nastavku susreta u 52. minuti Subašić je nogom obranio veliku prigodu Ibrahimovića. U 78. minuti Monaco uzvraća preko Kurzawe koji je pokušao iz okreta ali vratar PSG-a Sirigu neutralizirao je njegov pokušaj. U završnici susreta PSG je mogao do pobjede. Dvije prigode imao je Cavani. Prvo je njegov udarac iz okreta uklizavanjem blokirao Raggi, a minutu kasnije Cavani je glavom pucao zamalo pored gola. Monaco je nakon 6. kola vodeća momčad sa 14 bodova, dva više ispred drugoplasiranog PSG-a.

Rezultati 6. Kola: Lorient – Bordeaux 3:3 (Aboubakar 23', Monnet-Paquet 44' Diallo 58' / Diabate 8', Sertić 24' Saivet 30'), Nice – Valenciennes  4:0 (Cvitanich 32' – 11m, Bautheac 44, Bruls 69' Bosetti 73'), Lyon – Nantes 3:1 (Gomis 26', Grenier 55' Briand 72' / Veretout 24')