Ligue 1: Bordeaux ostao pri vrhu ljestvice, Evian prekinuo niz poraza

Subota, 08. studenog 2014. 23:31 Napisao/la  D. J.

Rezultati 11. kola: Lens - Bordeaux 1:2, Caen - Nantes 1:2, Evian - Nice 1:0, Bastia - Montpellier 2:0, Toulouse - Metz 3:0

Utakmicu Lensa i Bordeauxa obilježile su sudačke pogreške čime je Bordeaux stekao veliku prednost od 2:0 (pogotke su postigli Khazri i Diabate). Na kraju su gosti došli do važne pobjede kojom ostaju pri vrhu ljestvice, a Lens je gurnut u opasnu zonu. Evian je minimalnom, ali vrlo važnom pobjedom (1:0) na svom terenu protiv Nice prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i pobjegao iz zone ispadanja, dok su gosti prikovani za sredinu ljestvice.

Toulouse je bio uvjerljiv protiv Metza doma. Pobjedom 3:0 su prekinuli seriju od tri uzastopna poraza i sada su u sredini ljestvice. Gosti su imali zaostatak od jednog pogotka nakon prvog dijela, ali Ben Yedder i Pesić su riješili sve dileme oko pobjednika u 61. i 72. minuti.

Bastia je kući nakon smjene trenera pobjedila Montpellier s 2:0. Na Korzici je sve riješeno bilo nakon prvih 45 minuta, gdje je Tallo pogodio dvaput i donio svojoj ekipi važna tri boda za bijeg iz opasne zone.

U izuzetno tvrdoj utakmici Nantes je uzeo tri boda Caenu. Domaći su poveli s 1:0 pogotkom Duhamela, a Nantes se vraća u 40.minuti pogotkom Vizcarrondoa. Na početku drugog dijela je Caen bila bolja momčad, no konačan rezultat postavlja Veretout u 61. minuti, pogodivši za vrlo važna tri boda za Nantes u borbi za vrh.

Rezultati 11. kola: Lens - Bordeaux 1:2 (Touzghar 74-11m/Khazri 24, Diabate 41), Caen - Nantes 1:2 (Duhamel 24/Vizcarrondo 40, Veretout 61), Evian - Nice 1:0 (Wass 74), Bastia - Montpellier 2:0 (Tallo 21, 45+1), Toulouse - Metz 3:0 (Siriex 3, Ben Yedder 61,  Pešić 72)