SUPERKUP

Atletico i Barcelona odigrali bez pobjednika

Četvrtak, 22. kolovoza 2013. 01:13 Napisao/la  SC

Prva utakmica Superkupa: Atletico – Barcelona 1:1, Messi zamijenjen

U prvoj utakmici španjolskog Superkupa Atletico i Barcelona odigrali su neodlučeno (1:1). Pogodak za Atletico postigao je David Villa, koji je prvi put zaigrao protiv Barcelone otkada je preselio u Madrid. Villa je majstorskim volejem doveo Atletico u vodstvo u 12. minuti.

Izjednačio je Neymar u 66. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Alvesa.

Leo Messi igrao je samo prvo poluvrijeme budući da se žalio na ozljedu mišića, od 46. minute ušao je Fabregas.

Utakmica je bila tipična kada igra Diego Simeone, trener Atletica jedan od vodećih stručnjaka za destruktivnu, ali učinkovitu igru. To znači da se igrači Barcelone nisu naigrali unatoč premoćnom  posjedu lopte.

ATLETICO: Courtois,  Juanfran, Miranda, Godín, Filipe; Gabi, Mario Suárez; Koke, Arda Turan; Diego Costa, David Villa

BARCELONA: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Alexis, Pedro, Messi

Prva utakmica Superkupa: Atletico – Barcelona 1:1 (Villa 12/Neymar 66)