SUPERCUP Real Madrid u finalu pobijedio Atletico nakon jedanaestaraca

Nedjelja, 12. siječnja 2020. 21:50 Napisao/la  SC

U neizravnom srazu dvojice ponajboljih vratara na svijetu,  Courtois obranio jedan od tri jedanaesteraca, Oblak nije bio ni blizu obrani  jednog od četiri jedanaesteraca

Morata i Varane

Real Madrid osvojio je španjolski Superkup nakon boljega izvođenja jedanaesteraca protiv Atletica u finalu odigranom na stadionu Kralja Abdullaha u Jeddahu.

U očekivano tvrdoj utakmici prvo poluvrijeme nije ponudilo puno uzbuđenja, u drugom djelu utakmice Real Madrid imao je više prilika.

Nakon Jovićeva promašaja, najbolju priliku nije iskoristio Valverde u 68. minuti, kada je nespretno glavom zahvatio loptu u izglednoj poziciji ispred Oblaka.

Atletico je u završnici nije iskoristio jedinu priliku u regularnom dijelu utakmice, Moratin udarac u 80. minuti obranio je Courtois.

U sudačkoj nadoknadi Rodrigo je s 14 metara loptu ravno poslao u Oblaka.

U produžecima momčad Real Madrida također je pokazivala više inicijative.

U 110. minuti Oblak je obranio dva udarca: prvo je Modrić s 15 metara poslao loptu u dobro postavljenog vratara, a onda je Mariano s 8 metara loptu poslao ravno u vratara Atletica.

U 115. minuti sjevnula je kontra Atletica, Morata je pobjegao od središta igrališta, Valverde je namjernim prekršajem zaustavio napadača Atletica, vjerojatno spriječio pogodak i za nagradu dobio crveni karton.

U 119. minuti Correa se uspio osloboditi čuvara, snažni udarac s 13 metara Courtois brani.

Pogodaka nije bilo prije nego što je pobjednik odlučen udarcima s bijele točke.

U neizravnom srazu dvojice ponajboljih vratara na svijetu,  Courtois je obranio jedan od tri jedanaesteraca dok Oblak nije bio ni blizu obrani jednog od četiri jedanaesteraca.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu i sigurno realizirao jedanaesterac.

Kako se sezona približava zenitu, Modrić sve bolje određuje ritam i način igre Real Madrida.

REAL MADRID: Courtois, Carvajal, Varane, S. Ramos, Mendy, Valverde, Casemiro, Kroos (103 Junior Vinicius), Modrić, Isco (60 Rodrigo), Jović (83 Mariano)

ATLETICO: Oblak, Trippier, Felipe, Giménez (98 Savić), Lodi (89 Llorente), Correa, Herrera (56 Vitolo), Thomas, Saúl, João Félix (101 Arias), Morata

Finale Superkupa: Real Madrid - Atletico 4:1 (0:0, 0:0)

Strijelci 11m: Carvajal 1:0, Saul - vratnica, Rodrigo 2:0, Thomas - Courtois brani, Modrić 3:0, Trippier 3:1, Sergio Ramos - 4:1