ŠPANJOLSKI SUPERKUP

Real Madrid pobijedio na Camp Nou

Ponedjeljak, 14. kolovoza 2017. 00:11 Napisao/la  SC

Barcelona - Real Madrid 1:3. Ronaldo isključen u 82. minuti zbog dvaju žuti kartona

Real Madrid stekao je veliku prednost nakon prve utakmice španjolskog Sukerkupa, aktualni prvak pobijedio je Barcelonu na Camp Nou rezultatom 3:1.

Nakon sadržajno nezanimljivog prvoga dijela, u drugom poluvremenu obje su  se momčadi potrudile da opravdaju epitete ponajboljih na svijetu.

Iznimno zanimljivo drugo poluvrijeme počelo je vodstvom gostiju nakon autogolom Piquea u 50. minuti.

Pogodak je podignuo tenzije dok je Barcelona pritiskala na klasičan način, a Real Madrid počeo koristiti prazni prostor za brze kontre.

U 76. minuti sudac je dosudio kazneni udarac nakon što je Suarez odglumio kontakt s Navasom, Messi je izjednačio.

U 80. minuti sjevnula je brza kontra koja je završila fenomenalnim udarcem Ronalda s ruba kaznenog prostora - 1:2.

U 82. minuti Ronaldo je pao nakon kontakta s Umtitijem u kaznenom prostoru, sudac je Portugalcu pokazao drugi žuti karton zbog simulacije.

Intezitet kontakta Ronalda i Umtitija možda nije bio dovoljan za kazneni udarac, ali u usporedbi sa Suarezovom nesportskom simulacijom Ronaldov je pokušaj izgledao anđeovski.

U 90. minuti opet je kontra gostiju završila atraktivnim potezom, Asensio je snažnim udarcem slijeva loptu poslao u gornji kut - 1:3.

Jest da je kut bio bliži Ter Stegenu, ali udarac je bio iznimno snažan i precizan, lopta je okrznula gredu.

Ivan Rakitić i Mateo Kovačić odigrali su solidno, Luka Modrić nije igrao zbog kazne.

Uzvratna utakmica igra se u srijedu od 23 sata na Santiago Bernabeua, naravno bez Ronalda.

BARCELONA: Ter Stegen, Vidal, Pique, Umtiti, Alba, Rakitić (73 Alcacer), Busquets, Iniesta (68 Sergio Roberto), Messi, Suarez, Deulofeu (59 Denis Suarez)

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kovačić (68 Asensio), Kroos, Isco, Benzema (58 Ronaldo), Bale (81 Lucas Vasquez)

Prva utakmica španjolskog Superkupa: Barcelona - Real Madrid 1:3 (Messi 77-11m/Pique 50-ag, Ronaldo 80, Asensio 90)