Ronaldo triput zatresao mrežu Levantea za 10 bodova prednosti pred Barcelonom

Nedjelja, 12. veljače 2012. 23:37 Napisao/la  I. V.

Real Madrid - Levante 4:2, tri pogotka Cristiana Ronalda. Barcelona do kraja prvenstva ima samo teoretske šanse obraniti titulu prvaka

Real Madrid je u 22. kolu stekao čak 10 bodova prednosti ispred drugoplasirane  Barcelone, bodovi protiv Levantea praktično su upisani prije početka utakmice! Momčad Levantea je tijekom cijelog prvog poluvremena održavala euforija nakon ranog vodstva (Cabral 4), a onda je koncentracija popustila. U 44. minuti Iborra je igrao rukom u kaznenom prostoru zbog čega je dobio drugi žuti karton, Ronaldo je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

Već u 49. minuti Ronaldo je drugim pogotkom usmjerio rezultat prema novoj pobjedi, a u 56. minuti fantastičnim udarcem s 23 metra usmjerio je loptu pod prečku za 3:1. Kone je pogotkom u 62. minuti pokazao da se čak i protiv Reala može igrati s igračem manje, ali ne dugo. Benzema je u 65. minuti postavio konačan rezultat utakmice u kojoj je Real Madrid demonstrirao snagu novog prvaka!

Barcelona do kraja prvenstva ima samo teoretske šanse obraniti titulu prvaka!

Rezultati 22. kola Primere: Real Madrid – Levante 4:2 (Ronaldo 44-11m, 49, 56, Benzema 65/Cabral 4, Kone 62), Espanyol – Zaragoza 0:2 (Da Silva 56, Juan Carlos 90), Malaga – Mallorca 3:1 (Fernadez 10, Toulalan 54, Rondon 67/Pereira 3),  Rayo – Getafe 2:0 (Michu 33, Diego Costa 63), Valencia – Sporting 4:0 (Feghouli 33, Botia ag-73, Jonas 90+1, 90+4), Villarreal – Granada 3:1 (Ruben 16, Valero 64, Julio Cesar ag-73/Lopez 50),  Osasuna – Barcelona 3:2 (Lekić 4, 22, Raul Garcia 55/Sanchez 50, Tello 72), Racing – Atletico 0:0, Betis – Athletic 2:1 (Castro 10, Nelson 90+1/Martinez 22)

Poredak: Real Madrid 58, Barcelona 48, Valencia 37, Levante 32…