ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Luka Modrić napustio igru zbog ozljede

Subota, 20. travnja 2013. 20:43 Napisao/la  SC

Real Madrid - Betis 3:1, Barcelona - Levante 1:0,  Granada - Valladolid 1:1, Valencia - Malaga 5:1

Primera - 32. kolo

BARCELONA - LEVANTE 1:0

Stadion "Camp Nou". Gledatelja: 70.957

Sudac: Alberto Undiano Mallenco

Strijelac: 1:0 Fabregas (84')

Žuti kartoni: Song (Barcelona), Diop, Pedro Lopez (Levante)

BARCELONA:Valdes, Abidal, Dani Alves, Adriano Correia, Martin Montoya, Fabregas, Iniesta (59' Xavi), Song, Thiago Alcantara (67' Pedro), David Villa, Tello (77' Alexis Sanchez).

LEVANTE: Navas, David Navarro, Juanfran, Pedro Lopez, Vyntra, Diop, Simao Junior (86' Michel), Barkero, Ruben Garcia (90' Roger Marti), El Zhar (69' Valdo), Acquafresca.

Sve do 84. minute Levante je vjerovao u senzaciju a onda su Alexis Sanchez asistencijom i Cesc Fabregas sjajnim udarcem u desni donji kut Navasova gola sa 25 metara donijeli minimalnu, ali ipak krajnje zasluženu pobjedu Barceloni uoči dvoboja polufinala Lige prvaka protiv Bayerna. Bez Lionela Messija Barcelonin tika-taka ne radi baš najbolje, ali i dalje stvara prigode, ne u mjeri dok je čarobni Argentinac za dirigentskim pultom.

Režiser Barcine igre Andres Iniesta u 15 minuti "uključio se u igru" i izborio kazneni udarac koji je traljavo izveo David Villa, Navas je njegov pokušaj bez problema obranio i sačuvao mrežu netaknutom sve do pred sam kraj susreta. Na utakmici na kojoj je u 70 minuti premašila 700 točnih dodavanja Barcelona je opasno živjela u 47 minuti kada je zbog navodnog zaleđa poništen pogodak Roberta Acquafresche. Ipak na kraju je pobjeda Katalonaca zaslužena ali gosti iz predgrađa Madrida imaju za čime žaliti.

Nogometaši Reala pobijedili su Betis 3:1. Luka Modrić počeo je utakmicu za Real, a u 62. minuti ozlijedio je bedreni mišić desne noge i napustio igru.

Rezultati 32. kola: Real Madrid - Betis 3:1 (Özil 45, 90, Benzema 57 / Molina 73 - 11m), Granada - Valladolid 1:1 (El-Arabi 72 / Ebert 59), Barcelona - Levante 1:0 (Fabregas 84), Valencia - Malaga 5:1 (Parejo 25, Soldado 28, 30-11m, Canales 31, Banega 56/Baptista45)