ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Real Madrid pobijedio Espanyol, Modrić asistirao

Nedjelja, 12. siječnja 2014. 20:58 Napisao/la  SC

Utakmice 19. kola: Espanyol – Real Madrid 0:1, Getafe – Rayo 0:1, Betis – Osasuna 1:2

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Espanyol pogotkom Pepea u 54. minuti i stigli na tri boda do vodećih Barcelone i Atletica, koji su u subotu odigrali derbi bez pogodaka. U nedjeljnom madridsko-barcelonskom obračunu Real Madrid ostvario je minimalnu pobjedu puno teže nego što se očekivalo, skoro jedan sat gosti su lomili otpor domaće obrane.

U 54. minuti Luka Modrić precizno je prekida pogodio Pepea, koji je udarcem glavom loptu poslao pokraj vratara Casila. Inače, Casilo je bio najbolji domaći igrač, skinuo je jedan zicer Ronaldu i obranio nekoliko teških udaraca.

Luka Modrić ponovo je odigrao zapaženu utakmicu, hrvatski reprezentativac prometnuo se u idejnog vođu momčadi Real Madrida. Ronaldo u 19. kolu nije postigao pogodak iako je u završnici imao dvije prilike kakve rijetko propušta.

ESPANYOL: Casilla; López, Colotto, Moreno, Fuentes; Víctor Sánchez, Raúl Rodríguez, Álex Fernández (64 Lanzarote), Torje (64 Simao), Stuani (83 Pizzi), John Córdoba

REAL MADRID: Diego López; Carvajal (46 Arbeloa), Pepe, Ramos, Marcelo; Xabi Alonso, Modrić; Di Maria, Bale (75 Jese), Ronaldo; Benzema (89 Illarremendi)

Utakmice 19. kola: Espanyol – Real Madrid 0:1 (Pepe 54), Getafe – Rayo 0:1 (Buneo 29), Betis – Osasuna 1:2 (Molina 80/Torres 2, Figueras 57-ag)