Primera: Real Madrid pobijedio Atletico, gradski derbi ispunio očekivanja u zadnjih pola sata

Nedjelja, 02. prosinca 2012. 00:02 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Real Madrid - Atletico 2:0

Nogometaši Real Madrida pobijedili su gradskog rivala Atletica rezultatom 2:0 u utakmici koja više od sat vremena nije mogla zadovoljiti navijače kraljevskog kluba. Real Madrid došao je u vodstvo fantastičnim slobodnim udarcem Cristiana Ronalda u 15. minuti, ali momčad Jose Mourinha daleko je od najbolje forme.

Čvrsta, fizički moćna momčad Atletica dobro je parirala na svim dijelovima terena, pa pravih prilika nije bilo unatoč dominaciji Real Madrida. U 66. minuti pogriješila je obrana Atletica, Ronaldo je asistirao Ozilu koji snažnim udarcem s 12 metara loptu šalje u mrežu kroz noge vrataru Courtoisu.

Nakon drugog pogotka igrači Real Madrida napokon su otpustili kočnice, pa je zadnjih pola sata proteklo u dobroj igri i velikoj nadmoći domaćina. Dvije najbolje prilike imao je Ronaldo, koji opet nije postigao pogodak iz igre. U 73. minuti Ronaldo je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a u 78. minuti pogodio je lijevu vratnicu nakon što ga je Ozil precizno proigrao.

Luka Modrić u igru je ušao u 88. minuti umjesto Ozila.

REAL MADRID: Casillas, Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao, Xabi Alonso, Khedira, Di María (68 Callejon), Özil (88 Modrić), Cristiano, Benzema (9'+1 Rodriquez)

ATLETICO: Courtois, Juanfran, Cata Díaz, Godín, Miranda, Koke (72 Adrian), Mario, Gabi (72 Tiago), Turan (77 R. Garcia), Diego Costa, Falcao