Primera: Rakitić postigao gol i autogol protiv Real Sociedada, Granada osigurala ostanak

Subota, 18. svibnja 2013. 23:57 Napisao/la  SC

Rezultati 36. kola: Getafe – Valencia 0:1, Granada – Osasuna 3:0, Sevilla – Real Sociedad 1:2

U subotu su odigrane tri utakmice, 36. kola španjolskog prvenstva, Granada je osigurala ostanak u Primeri. Valencia  i Real Sociedad pobjedama su ostali bodovno poravnati u borbi za Ligu prvaka.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakić u 10. minuti doveo je Sevillu u vodstvo protiv Real Sociedada. Radost domaćina nije dugo trajala. Opet je strijelac Rakitić samo u svoju mrežu. Pobjedu Real Sociedadu donio je Agirretxe u 24. minuti. Od 57. Minute Sevilla je igrala bez isključenog Reyesa.

Valencia je pogotkom Mathieua netom prije isteka prvog poluvremena ostvarila važnu pobjedu u borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Granada je uvjerljivom pobjedom na svom terenu protiv Osasune 3:0 i matematički osigurala ostanak u Primeri dva kola prije kraja. Utakmica se slomila kada je u 79. minuti kod Osasune isključen Nano. Osasuna ima 36. bodova i još nije sigurna u ostanak.

Rezultati 36. kola: Getafe – Valencia 0:1 (Mathieu 44'), Granada – Osasuna 3:0 (Arabi 23', Siqueira 80'-11m, Rende 90'), Sevilla – Real Sociedad 1:2 (Rakitić 10' / Rakitić 16'-ag, Agirretxe 24')