Primera: Rakitić pogotkom najavio Messijev hat-trick, Barcelona napunila mrežu Raya

Četvrtak, 03. ožujka 2016. 22:52 Napisao/la  SC

Utakmice 27. kola: Granada - Sporting Gijon 2:0, Espanyol - Betis 0:3, Rayo Vallecano - Barcelona 1:5

Ivan Rakitić iskoristio je u 21. minuti katastrofalnu pogrešku vratara Juana Carlosa, kojemu je ispala lopta, te postigao prvi pogodak za Barcelonu.

Rakitić kao da je najavio njegovo nogometno veličanstvo Lea Messija, koji je minutu kasnije postigao prvi od tri pogotka u utakmici koja je završila pobjedom gostiju od čak 5:1.

U međuvremenu Rayo Valecano ostao je bez dvojice igrača, crvene kartone dobili su Llorente (42) i Iturra (67).

Suarez u 69. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

RAYO VALLECANO: Juan Carlos, Tito, Llorente, Crespo, Quini, Iturra, Trashoras, Embarba, Piti (55 Montiel), Bebé (70 Amaya), Manucho (79 Guerra)

BARCELONA: Bravo, S. Roberto (71 Vidal), Piqué, Masche, Mathieu, Busquets (76 Vermaelen), Rakitić (65 Arda), Iniesta, Messi, Suárez, Neymar

Alen Halilović igrao je od 67. minute utakmice protiv Granade, koja je osvojila bodove dvama pogocima u završnici utakmice protiv Sportinga Gijona.

Utakmice 27. kola: Granada - Sporting Gijon 2:0 (El Arabi 72-11m, Success 90+3), Espanyol - Betis 0:3 (Ruben Castro 10, Pezzella 20, Manuel Vargas 71), Rayo Vallecano - Barcelona 1:5 (Manucho 56/Rakitić 21, Messi 22, 52, 72, Arda 85)