ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Ivan Rakitić strijelac u pobjedi Seville

Nedjelja, 05. siječnja 2014. 13:38 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Sevilla - Getafe 3:0. Treći pogodak na utakmici u 77. minuti zabio je Rakitić

U prvoj utakmici nedjeljnog programa osamnaestog kola španjolskog prvenstva Sevilla je na svom stadionu svladala Getafe 3:0. Treći pogodak iz 77. minute djelo je hrvatskog reprezentativnog veznjaka Ivana Rakitića. Kapetan Seville postigao je tako svoj osmi prvenstveni pogodak. Domaćini su protiv Getafea poveli preko Vitola (34), a na 2:0 je povisio Bacca u 55. minuti.

Novom pobjedom Sevilla se, barem na kratko popela na šesto mjesto ljestvice ispred Villarreala koji će svoju utakmicu osamnaestog kola odigrati u ponedjeljak protiv Rayo Vallecana. U nastavku nedjeljnog programa još se susreću Barcelona i Elche (16), Osasuna i Espanyol (18) te Real Sociedad i Athletic Bilbao (29). Kolo će uz spomenuti par u ponedjeljak zatvoriti madridski Real protiv Celte VIgo.

Sevilla - Getafe 3:0 (Vitolo 34, Bacca 55, Rakitić 77)

SEVILLA: Bastos - Navarro, Carrico, Fazio, Coke - Vitolo, Rakitić, Mbia (84 Trochowski), Reyes (73 Marin) - Gameiro (73 Cristoforo), Bacca

GETAFE: Moya - Arroyo, Lopez, Alexis, Escudero - Borja, Mosquera (61 Lacen) - Castro (58 Sarabia), Lafita, Leon - Colunga (70 Marica)