Primera: Modrić zamijenio Kovačića u pobjedi Reala, Neymarov hat-trick, Rakitić asistent

Nedjelja, 14. svibnja 2017. 22:06 Napisao/la  SC

Utakmice 37. kola: Alaves - Celta Vigo 3:1 , Athletic - Leganes 1:1, Betis - Atletico 1:1, Eibar - Sporting Gijon 0:1, Las Palmas - Barcelona 1:4, Real Madrid - Sevilla 4:1, Sociedad - Malaga 2:2, Villarreal - Deportivo La Coruna 0:0

Nogometaši Barcelone slavili su na Tenerifima, u gostima kod Halilovićevog Las Palmasa 1:4. Hat trick zabio je Neymar. Rakitić je igrao sve do 79. minute za Barcu i asistirao Neymaru za pogodak, dok je Halilović ušao u 72. minuti. Livaja je utakmicu preskočio zbog crvenog kartona.

Real je sa 4:1 slavio protiv Seville. Cristiano Ronaldo zabio je dva od četiri pogotka Madrižana. No, više će se pričati o slobodnom udarcu kojega je izveo Nacho bez čekanja da se živi zid i vratar pripreme. Sudac je pokazao na centar pojasnivši kako je dao znak za izvođenje.

Mateo Kovačić igrao je od prve minute sve do 72. kada ga je zamijenio Luka Modrić.

Barcelona i Real imaju jednak broj bodova, 87 na vrhu ljestvice, no Barcelona ima utakmicu više. Do kraja su ostala još dva kola.

Čop je igrao cijeli susret za Gijon koji je minimalno slavio u gostima kod Eibara.

Vrsaljko je preskočio remi Betisa i svoga Atletica zbog ozljede koljena.

Utakmice 37. kola: Alaves - Celta Vigo 3:1 (Garcia 5, Feddal 18, Deyverson 37/Aspas 78-11m), Athletic - Leganes 1:1 (Aduriz 14/ Szymanowski 61), Betis - Atletico 1:1 (Ceballos 57/ Savić 66), Eibar - Sporting Gijon 0:1 (Burgui 32), Las Palmas - Barcelona 1:4 (Bigas 63/Neymar 25, 67, 71, Suarez 27), Real Madrid - Sevilla 4:1 (Nacho 10, Ronaldo 23, 78, Kroos 84/ Jovetić 49), Sociedad - Malaga 2:2 (Prieto 31, Jon 85/ Hernandez 45, Recio 75), Villarreal - Deportivo La Coruna 0:0