Primera: Malaga protiv Seville pokazala zašto ima najbolju obranu u ligi

Nedjelja, 16. prosinca 2012. 00:00 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Getafe – Osasuna 1:1, Mallorca – Athletic 0:1, Granada – Sociedad 0:0, Sevilla – Malaga 0:2

Sevilla objektivno nije imala šanse učiniti nešto više protiv Malage, koja je u Sevilli demonstrirala odlike čvrste momčadi, koja nije slučajno primila najmanje golova (10) u ligi.

Malaga je polako lomila otpor Seville, početak kraja za momčad Ivana Rakitića dogodio se u 49. minuti kada je Demichelis vodeo goste u vodstvo. U 69. minuti utakmica je praktično završena. Joaquin je pobjegao Faziju, koji napadača Malage ruši u kaznenom prostoru. Braniča Seville dobio je crveni karton, a Eliseu je iskoristio priliku i pogodio s bijele točke za konačnih 0:2.

Ivan Rakitić izašao je iz igre kada je Sevilla ostala s igračem manje zbog taktičkih razloga koji nisu promijenili odnose na terenu.

SEVILLA: Lopez, Spahić, Fazio, Navarro, Coke (57 Cicinho), Medel, Rakitić (69 Moral), Kondogbia (57 Reyes), Jesus Navas, Perotti, Negredo

MALAGA: Caballero, Jesús Gámez, Demichelis, Weligton, Monreal, Camacho, Joaquín (71 Saviola), Isco, Iturra (46 Sanchez), Eliseu, Santa Cruz

Utakmice 16. kola: Getafe – Osasuna 1:1 (Diego Castro 90+3/Sola 84), Mallorca – Athletic 0:1 (Aduriz 10), Granada – Sociedad 0:0, Sevilla – Malaga 0:2 (Demichelis 49, Eliseu 70-11m)