Primera: Luis Enrique objavio da odlazi na kraju sezone, Ronaldo spasio Real Madrid od poraza

Četvrtak, 02. ožujka 2017. 00:08 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Barcelona - Sporting Gijon 6:1, Real Madrid - Las Palmas 3:3

Luis Enrique potvrdio je izvjesno još otkada je odbio produljiti ugovor! Nakon pobjede Barcelone nad Sportingom 6:1, španjolski stručnjak javno je objavio da odlazi iz klub na na kraju sezone:

- Trebam odmor. Želim se zahvaliti klubu što su mi vjerovali. Bila je ovo teška odluka, puno sam o njoj razmišljao. Već uoči sezone znao sam da postoji mogućnost da neću potpisati novi ugovor. Ovo vas uistinu puno iscrpi i zato sam odlučio uzeti odmor. Pred nama su još tri mjeseca sezone, uvjeren sam da imamo još što reći i u Ligi prvaka. A na kraju sezone je vrijeme je za reći doviđenja, rekao Enrique nakon što je Barcelona preuzela vodstvo na ljestvici s utakmicom manje od Real  Madrida.

Ronaldo je spasio Real Madrid od poraza dvama domaćim pogocima u  zadnjim minutama utakmice.

Las Palmas vodio je 3:2 do 86. minute...

Posao gostima olakšao je Bale, koji je u 47. minuti dobio crveni karton, ali su domaći uspjeli izjednačiti s desetoricom igrača.

Mateo Kovačić igrao je do 71. minute, Luka Modrić sjedio je na klupi.

Utakmice 25. kola: Barcelona - Sporting Gijon 6:1 (Messi 9, Rodríguez 11-ag, L. Suárez 27, Paco Alcácer 49, Neymar 65,  Rakitić 87/Carlos Castro 21), Osasuna - Villarreal 1:4 (Torres 64-11m/Soriano 2, Soldado 27, Borre 74, 78), Celta Vigo - Espanyol 2:2 (Aspas 21, Wass 30/Moreno 28, Piatti 32), Granada - Alaves 2:1 (Wakaso 38, Cuenca 53/Camarasa 57), Real Madrid - Las Palmas 3:3 (Isco 8, Ronaldo 86-11m, 89/Tanausu 10, Viera 56, Boateng 59)