Primera: Kovačić strijelac i asistent, Luis Suarez u 90. spasio Barcelonu, Čop pogodio kazneni udarac

Nedjelja, 29. siječnja 2017. 13:55 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola:   Real Madrid  - Real Sociedad 3:0, Real Betis - Barcelona 1:0, Espanyol - Sevilla 3:1

Mateo Kovačić postigao je prvi pogodak za real Madrid u pobjedi (3:0) protiv Real Sociedada.

Hrvatski reprezentativac asistirao je za Ronaldu za pogodak  prije  nego što je 77. minuti izašao.

Luka Modrić nije igrao zbog ozljede.

Luis Suarez spasio je Barcelonu od poraza pogotkom u 90. minuti utakmice odigrane u Sevilli pred 43.000 gledatelja.

Messi je briljantno asistirao Urugvajcu za 15. pogodak u sezoni kojim je Barcelona osvojila bod protv Betisa (1:1).

Pogodak za domaćine postigao je Alegria u 75. minuti na Donkovo proigravanje.

Tri minute kasnije Barceloni nije priznat čisti gol. Pezzella je loptu gurnuo prema vlastitoj mreži, lopta je prešla gol-crtu, ali suci nisu priznali pogodak.

U 82. minuti Ruben Castro je sam izašao ispred ten Stegena, koji je obranio zicer i ostavio Barcelonu u utakmici.

Ceballos je pogodio prečku u 73. minuti, Barcelona je opasno visila iako je tijekom cijele utakmice očekivano dominirala kroz posjed lopte.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

Pareja je skrivio kazneni udarac i dobio crveni karton već u 2. minuti, Sevilla je cijelu utaikmicu igrala s igračem manje.

Reyes je postigao pogodka s vijele točke, ali su gosti izjednačili Jovetićem pogotkom.

Međutim, desetorica igrača Seville ipak nisu mogli izdržati...

Duje Čop bio je strijelac jedinog pogotka za Gijon u porazu od Athletica.

Utakmica 20. kola: Real Madrid  - Real Sociedad 3:0 (Kovačić 38, Ronaldo 51, Morata 82), Real Betis - Barcelona 1:0 (Alegria 75/L. Suarez 90), Espanyol - Sevilla 3:1 (Reyes 4-11m, Navarro 45+1, Moreno 71/Jovetić 20), Athletic  Bilbao  - Sporting Gijon 2:1 (Munian 50, Aduriz 71/Čop 27-11m)