Primera: Kaka odveo Real Madrid do pobjede, Di Maria dobio dva žuta kartona u jednoj minuti

Subota, 23. veljače 2013. 21:53 Napisao/la  SC

Utakmica 25. kola: Deportivo - Real Madrid 1:2

Primera – 25. kolo

DEPORTIVO – REAL MADRID 1:2

Stadion Riazor. Gledatelja: 33.000

Sudac: Alfonso Alvarez Izquierdo

Strijelci: 1:0 Riki (35), 1:1 Kaka (73), 1:2 Higuain (88)

Žuti kartoni: Pizzi, Aguilar (Deportivo), Carvalho, Marcelo, Callejon, Di Maria (R. Madrid)

Crveni karton: Di Maria (90, drugi žuti)

DEPORTIVO: Aranzubia, Marchena, Silvio (26 Bergantiños), Kaká (58 Vázquez), Ayoze, Aguilar, Assunção, Gama, Pizzi, Valerón, Riki

REAL MADRID: López, Carvalho, Marcelo (57 Ronaldo), Pepe, Arbeloa, Callejón, Kaká, Essien (57 Khedira), Modrić (57 Özil), Di María, Higuaín

U 73. minuti Kaka je rezantnim udarcem sa 17 metara podsjetio na dane kada je bio najbolji igrač na svijetu, vratar Aranzubia bio je nemoćan – 1:1. Real Madrid je izjednačio nakon poduzetnije igre u nastavku.

U 88. minuti Kaka je fantastičnom dubinskom loptom pronašao Ronalda iza leđa obrane domaćina, Portugalac je ispred vratara kratko odigrao Higuainu, koji je pogotkom završava malonogometnu akciju – 1:2.

Real Madrid uspio je u samoj završnici dobiti „fenjeraša“ i izgubiti Di Mariju, koji je u jednoj minuti dobio dva žuta kartona zbog tvrdoglavosti. Di Maria se nije dvaput dovoljno odmaknuo od lopte kod prekida, sudac Izquierdo nije imao milosti i Argentinac neće igrati protiv Barcelone u uzvratu polufinala Kupa kralja.

Luka Modrić odigrao je do 57. minute u standardno neuvjerljivom izdanju, što znači da i dalje nije blizu prve postave Mourinhove momčadi.

Utakmice 25. kola: Deportivo – Real Madrid 1:2 (Riki 25/Kaka 73, Higuain), Athletic – Sociedad 1:3 (Gomez 30/Griezmann 34, Agirretxe 56, Vela 76), Malorca – Getafe 1:3 (Gio 24/Diego Castro 70-11m, Colunga 82, 85), Zaragoza – Valencia 2:2 (Apono 5, Postiga 32/Jonas 36, 69)