ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Rakitić strijelac za Barcelonu, Bale spasio Real

Subota, 30. travnja 2016. 18:06 Napisao/la  SC

Utakmice 36. kola: Atletico - Rayo Valecano 1:0, Betis - Barcelona 0:2

Bitka za naslov u Primeri se zahuktala. Real Madrid slavio je s 1:0 kod Real Sociedada i nastavio utrku s Barcelonom i Atleticom.

Momčad Zinedine Zidana, u kojoj je Luka Modrić igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Mateo Kovačić, pobijedila je u Baskiji zahvaljujući golu Garetha Balea u 80. minuti utakmice.

Prvo poluvrijeme bilo je u znaku pokušaja Garetha Balea, no u obje dobre prilike lopte su otišle pored vratnice. Vratar Rulli spriječio je u dva navrata pokušaje Jamesa Rodrigueza.

Nastavak je ponovno krenuo u znaku Balea, koji je u 59. minuti imao sjajnu priliku, no Rulli je bio nesavladiv. Ipak, u 80. minuti Rulli je kapitulirao. Bale je uspio zatresti mrežu i donijeti tri boda Madriđanima.

REAL SOCIEDAD: Rulli, Zaldua, Elustondo, Gonzalez, Berchiche (85 Litri), Prieto, Illarramendi, Bergara (68 Reyes), Bruma (76 Jon), Oyarzabal, Zurutuza

REAL MADRID: Navas, Danilo, Varane, Ramos, Nacho, Modrić (85 Kovačić), Casemiro, Rodriguez (73 Isco), Lucas, Mayoral Moya (65 Jese), Bale

Ivan Rakitić bio je strijelac prvoga pogotka u pobjedi Barcelone u Sevilli.

U 35. minuti isključen je Westerman, što je Barceloni olakšalo posao zadržati vrh ispred Real Madrida i Atletica.

Utakmica 36. kola: Real Sociedad - Real Madrid 0:1 (Bale 80), Atletico - Rayo Valecano 1:0 (Griezmann 55), Real Betis - Barcelona 0:2 (Rakitić 50, Suarez 81)