Primera: Real Madrid nije iskoristio Barcelonin remi, Mateo Kovačić ponovo na terenu

Subota, 02. prosinca 2017. 14:56 Napisao/la  SC

Utakmice 14. kola: Barcelona - Celta Vigo 2:2, Atletico Madrid - Real Sociedad 2:1

Mateo Kovačić

Real Madrid nije iskoristio remi Barcelone da bi se približio katalunjskoj momčadi za dva boda.

U zadnjoj utakmici subotneg programa Real Madird odigrao je u Bilbau utakmicu bez pogodaka.

Dobra vijest za hrvatski nogomet iz Bilbaa glasi: vratio se Mateo Kovačić nakon duže ozljede, mladi hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 82. minuti umjesto Isca.

Luka Modrić igrao je cijelu utakmicu.

Barcelona je osvojila samo bod u domaćem srazu protiv Celte iz Viga. Završilo je 2:2.

Celta je povela u 20. minuti nakon što je Aspas u mrežu pospremio jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru.

Messiju je trebalo samo dvije minute da donese Barceloni izjednačenje nakon asistenije Paulinha.

U 31. minuti Luisu Suarezu je obrambeni igrač u posljednjim trenucima blokirao udarac koji bi završio u mreži.

Minutu kasnije Messi je pogodio lijevu stativu.

U trećoj minuti drugog dijela Paulinho je bio u dobroj poziciji, ali je loptu poslao pored gola.

Prednost od 2:1 Barceloni donosi Luis Suarez u 62. minuti na asistenciju Albe.

Dvije minute kasnije ponovno se Messi našao u sjajnoj prilici za pogodak, ali je vratar Blanco fantastično obranio.

Celta je izjednačila u 70. minuti nakon što je Aspas pronašao Gomeza Gonzaleza koji pogađa lijevu stranu mreže.

Pokušaj Paulinha u 73. otišao je zamalo preko gola, a dvije minute kasnije Messi je gurnuo u šansu Pique koji puca pored desne stative.

Novi Messijev promašaj dogodio se u 86. minuti kada je glavom poslao loptu iz blizine pored desne stative.

BARCELONA: ter Stegen, Roberto, Pique, Umtiti (72 Vermaelen), Alba, Rakitić (79 Paco), Paulinho, Busquets, Iniesta (53 D. Suarez), Messi, L. Suarez

CELTA VIGO: Blanco, Gomez Sola (4 Cabral), Fontas, Mallo, Wass, Lobotka, Sanchez (84 Hernandez), Mendez (63 Roncaglia), Sisto, Aspas, Gomez Gonzalez

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su Real Sociedad 2:1.

Gosti su poveli golom Willian Josea u 29. minuti.

Izjednačenje domaćima donio je Filipe Luis u 63., a pobjedu Griezmann u 88. minuti.

Utakmice 14. kola:   Athletic Bilbao - Real Madrid 0:0,   Barcelona - Celta Vigo 2:2 (Messi 22, L. Suarez 62/ Aspas 20, Gomez Gonzalez 70), Atletico Madrid - Real Sociedad 2:1 (Filipe Luis 63, Griezmann 88/ Willian Jose 29), Sevilla - Deportivo La Coruna 2:0 (Ben Yedder 45+1, Krohn-Dehli 79)