Primera: Barcelona u završnici slomila otpor Villarreala, Ramirez pogodio za trobod

Nedjelja, 31. kolovoza 2014. 20:38 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Villarreal - Barcelona 0:1

Nakon što su u prvom kolu na svom stadionu uvjerljivo svladali Elche, nogometaši Barcelone nastavili su u istom ritmu na prvom gostovanju protiv Villarreala. Trebalo im je podosta da slome bunker domaćina, uspio je to učiniti mladi Sandro Ramirez osam minuta prije kraja susreta. Uspijevala je obrana domaćih izdržavati nalete Messija, Pedra i Neymara, na pravom se mjestu našao Ramirez u 82. minuti i pospremio odbijanac u mrežu Sergia Asenja za konačnih 0:1. Villarreal je u završnici mogao do izjendačenja, no udarac bivšeg Barceloninog igrača Giovannija Dos Santosa (84) pogađa stativu, dok je Vietto u 87. minuti također mogao svladati Claudija Brava no pucao je zamalo pored gola. Nakon reprezentativne stanke Barcelonu 13. rujna očekuje domaći dvoboj protiv Athletic Bilbaa.

Za momčad Luisa Enriquea cijeli je susret odigrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić

Villarreal - Barcelona 0:1 (Ramirez 82)

VILLARREAL: Asenjo - Costa (59 Paulista), Ruiz, Mussachio, Gaspar - Soriano, Pina, Trigueros - Cheryshev (65 Vietto), Cani (70 Espinosa) - Dos Santos

BARCELONA: Claudio Bravo - Alba, Mathieu, Pique, Dani Alves - Rafinha (75 Xavi), Busquets, Rakitić - El Haddadi (59 Neymar), Pedro (70 Ramirez) - Messi